[ATB] Aktualności

Rototilt - Rozwój zakładu

Data publikacji:

Szwedzki producent tiltrotatorów Rototilt powiększa swoją fabrykę w Vindeln o halę o powierzchni 3,3 tys. m³. Proces rozbudowy nie tylko zapewni więcej przestrzeni na narzędzia do obróbki, ale także usprawni przepływ pracy w zakładzie.

Podjęte działania są reakcją firmy na oczekiwany przyszły wzrost popytu. – Decyzja została oparta na naszej prognozie scenariusza. Przygotowujemy się do dalszego wzrostu, koncentrując się na Europie i Ameryce Północnej, i spodziewamy się osiągnąć maksimum wydajności w obecnej fabryce w ciągu dwóch lat. Właśnie dlatego teraz dokonujemy tej inwestycji – powiedział prezes firmy Anders Jonsson. W ciągu ostatnich pięciu lat obroty Rototilt wzrosły ponad dwukrotnie.

Mocne czynniki wzrostu

– Zbudowaliśmy całkowicie nową fabrykę w 2007 r., a wtedy mieliśmy 42 pracowników. Obecnie zatrudniamy ponad 200 pracowników, a rozbudowa zakładu to solidny dowód, że nasza inicjatywa eksportowa naprawdę się rozwinęła – skomentował Tord Johansson, kierownik produkcji w Rototilt. Wśród czynników wpływających na rozwój firmy wyróżnia się: silny popyt na maszyny z inteligentnymi funkcjami, utworzenie filii we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz duże zainteresowanie tiltrotatorem na rynkach eksportowych. Rozbudowa fabryki ma się zakończyć do końca 2019 r.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.