[ATB] Aktualności

Sandvik przejmuje DSI Underground za blisko miliard euro

Data publikacji:

Firma Sandvik zdecydowała się na kupno firmy DSI Underground. DSI to firma o przychodach w wysokości 500 milionów euro, która zapewnia wsparcie naziemne i technologię zbrojeniową dla podziemnych kopalń i tuneli. Kwota transakcji ma wynieść 943 mln euro.

DSI, która stanie się częścią oddziału Sandvik Mining and Rock Solutions, była pierwotnie częścią niemieckiej firmy budowlanej DYWIDAG, która ostatnio działała jako DYWIDAG-Systems International (DSI). Od 2011 r. jest ona własnością europejskiej firmy Triton. DSI zatrudnia 2000 pracowników i prowadzi działalność w 70 krajach, posiadając 20 zakładów produkcyjnych. Działalność DSI Underground obejmuje zbrojenia tunelowe.

– Przejęcie to jest ważnym krokiem w realizacji naszych ambicji rozwojowych – powiedział Stefan Widing, prezes i dyrektor generalny Sandvik. – Doświadczenia DSI Underground w dziedzinie bezpieczeństwa i postępu w działalności podziemnej oraz jej globalny zasięg jeszcze bardziej wzmocnią naszą wiodącą pozycję na światowym rynku rozwiązań górniczych i skalnych – dodał. Z kolei Henrik Ager, prezes Sandvik Mining and Rock Solutions, powiedział, że DSI jest uzupełnieniem dotychczasowej działalności: – Umowa daje DSI Underground dostęp do obszernej sieci badawczo-rozwojowej, globalnej obsługi i sprzedaży firmy Sandvik, uzupełnia naszą rosnącą działalność na rynku wtórnym i wzmacnia naszą pozycję lidera w górnictwie podziemnym i drążeniu tuneli.

–  Stefan Widing

Sandvik Mining and Rock Solutions działa w branży górniczej i budowlanej, świadcząc usługi obejmujące wiercenie i cięcie skał, załadunek i transport, drążenie tuneli i kamieniołomów. Michael Reich, dyrektor generalny DSI Underground, powiedział, że umowa ta zapoczątkowała nowy rozdział w historii przedsiębiorstwa: – Wierzymy, że zyskaliśmy w firmie Sandvik nowy dom, z dobrymi możliwościami rozwoju oraz silną synergią produktową i geograficzną.

Strategia firmy Sandvik polega na inwestowaniu w silne przedsiębiorstwa o dużym potencjale wzrostu. Dzięki naszej wiedzy na temat technologii wsparcia naziemnego, możemy wzbogacić Sandvik Mining and Rock Solutions o wartościową i uzupełniającą ofertę. Z drugiej strony, będziemy korzystać z wiedzy nowej grupy i globalnej sieci klientów Sandvik. Nasi klienci będą nadal otrzymywać produkty i usługi o tej samej wysokiej jakości wraz z towarzyszącym im serwisem. Cała transakcja ma zostać sfinalizowana do połowy 2021 r.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.