Seria MCR firmy Mecalac z funkcją Speed Limiter

Data publikacji:

Firma Mecalac wprowadziła w standardowym wyposażeniu koparek gąsienicowych z serii MCR układ kontroli prędkości jazdy.

Seria MCR została zaprezentowana w 2017 r. na targach Conexpo. Zawiera różne modele koparek gąsienicowych o masie własnej od 6,1 do 10 t. To co wyróżnia koparki MCR to ich wysoka wydajność i szybkość. Maksymalna prędkość poruszania się tych maszyn wynosi nawet 10 km/h, a więc 2 razy szybciej niż w przypadku innych, porównywalnych klasowo urządzeń. Większa prędkość poruszania się to oszczędność czasu, krótsze cykle pracy i poprawa produktywności.

Aby jeszcze bardziej usprawnić poruszanie się koparek MCR, firma Mecalac dokonała w nich modyfikacji układu jezdnego. Nowo dodana funkcja Speed Limiter (ogranicznik prędkości) pozwala na płynną regulację prędkości jazdy w pełnym, dostępnym zakresie i to wszystko bez względu na prędkość obrotową silnika. Ogranicznik prędkości daje teraz możliwość wyboru aż 20 różnych nastaw, przez co praca operatora maszyny została bardzo ułatwiona. Jest to szczególnie ważne przy precyzyjnych działaniach na niskich zakresach prędkości. Operator obsługujący koparkę z funkcją Speed Limiter może się teraz jeszcze bardziej skupić na wykonywanej pracy i zachowaniu bezpieczeństwa w jej trakcie.

Sama obsługa systemu jest niezwykle prosta. Całość czynności jest wykonywana z wykorzystaniem czytelnego ekranu LCD oraz regulatora manualnego. Po aktywowaniu funkcji Speed Limiter, przy pomocy obrotowego pokrętła wystarczy wybrać wymaganą prędkość i zatwierdzić ją poprzez wciśnięcie przycisku. Ponowne wciśnięcie przycisku pozwala na powtórny wybór nastawu. Po zdefiniowanie prędkości maksymalnej, wciskając pedał gazu nie można już przekroczyć zadanej wartości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.