[ATB] Technika MB Crusher

Słabość przekuta w siłę z firmą MB Crusher

Data publikacji:

Jakże często firmy działające w sektorze wyburzeń i recyklingu mierzą się z trudnościami w przetwarzaniu materiałów zbrojonych. Aby odzyskać ten typ materiału, przedsiębiorcy często zmuszeni są pogodzić się z ograniczonymi możliwościami posiadanych maszyn. Jak przekuć tę słabość w siłę? Można chociażby zamontować jedną z łyżek kruszących MB Crusher na posiadanej maszynie operacyjnej i rozdrobnić zbrojony materiał do wymaganej wielkości frakcji.

W przypadku materiałów zbrojonych rosną koszty i wydłużają się terminy. Wiadomo, że najbardziej krytycznym problemem jest żelazo, które, obrabiane przez maszyny, często przecina taśmę przenośnika, powodując długie przestoje – utyskuje jeden z przedsiębiorców wykonujących inwestycje budowlane w całej Europie.

Dobre doświadczenia

Jak poradzić sobie z tym problemem?

– Po wypróbowaniu różnych sposobów przetwarzania przesianego materiału za pomocą kruszarki gąsienicowej, wprowadziliśmy do naszego parku maszyn łyżkę kruszącą BF90.3, za pomocą której mogliśmy łatwo i w bardzo krótkim czasie skruszyć przesiany porozbiórkowy materiał. Nie było żadnych problemów z żelazem, więc nie było żadnych przestojów ani utrudnień, które spowolniłyby pracę

– komentuje wykonawca z północnych Włoch.

Wtóruje mu kierownik budowy w centrum miasta na południu Francji. W ramach prowadzonej tam inwestycji musiał zostać zburzony budynek z lat 30., aby na jego miejscu wznieść nowy kompleks mieszkaniowy z 26 mieszkaniami.

W tym przypadku zastosowanie kruszarki szczękowej BF90.3 firmy MB Crusher, zainstalowanej na koparce Liebherr 924, umożliwiło przekruszenie całego materiału zbrojonego i oddzielenie żelaza, dzięki temu mógł on zostać natychmiast ponownie wykorzystany jako podbudowa pod budowę parkingu.

– To był doskonały wynik ekonomiczny i ekologiczny, który dodał pracy rozpędu: pozbyliśmy się żelaza bez problemu i bardzo szybko

– podsumował kierownik.

W jaki sposób łyżki kruszące firmy MB Crusher rozwiązują problem materiałów zbrojonych? Żelazo wydostaje się dzięki sile grawitacji razem z pokruszonym materiałem. Można je następnie oddzielić za pomocą separatora żelaza 24V, urządzenia montowanego na łyżce MB Crusher i obsługiwanego bezpośrednio z kabiny koparki. Żelbeton, podkłady kolejowe, słupy elektryczne, kraty pomostowe: lista jest długa i jest już wiele firm, które zdecydowały się na ich obróbkę za pomocą urządzeń MB Crusher.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.