[ATB] Aktualności Genie

Spektakularna współpraca z marką Genie

Data publikacji:

Zielona okolica Novagli di Montichiari we Włoszech była niedawno tłem dla jednej z najbardziej spektakularnych prac konserwacyjnych w ostatnich latach, w której uczestniczył podnośnik przegubowy Genie ZX-135/70. Wykonawca, Perico Renato Costruzioni Edili, starannie zaplanował interwencję w najdrobniejszych szczegółach, a na miejscu pomagało mu 5 operatorów oraz wyjątkowa wydajność podnośnika Genie ZX-135/70.

Konstrukcja akweduktu, która przez jakiś czas była nieczynna, wymagała konserwacji ze względów bezpieczeństwa, aby zapobiec oderwaniu się i upadkowi na ziemię gruzu z płyt betonowych na dachu. Prace konserwacyjne zleciła A2A, włoska firma wielofunkcyjna zajmująca się usługami środowiskowymi i ogrzewaniem. Kompleksowe prace powierzono firmie Perico Renato z Bergamo. Costruzioni Edili, która w celu zdobycia tych wysokości zwróciła się do znanej wypożyczalni, jej stałego partnera Elevo - Kiloutou.

Dlaczego Genie ZX-135/70?

Po wielu inspekcjach i przeglądach, nagraniach wideo z drona i zdjęciach w wysokiej rozdzielczości wykonanych w ramach oceny ryzyka, geodeta Renato Poloni, dyrektor operacyjny Perico Renato Costruzioni Edili, przy asyście techników Elevo, zdecydował się użyć podnośnika przegubowego Genie ZX-135/70. Wysokość robocza 43,15 m, maksymalny poziomy wysięg 18,03 m, napęd na 4 koła z dużym kątem skrętu, sprawiły, że Genie ZX-135/70 idealnie nadawał się do tego zadania.

Szczególnie trudno było dostać się do „korka” zbiornika. Jednak udźwig 272 kg, maksymalna wysokość podnoszenia i opuszczania 23,01 m, obrót wysięgnika w pionie o 110° oraz zasięg od 3,66 m do 6,1 m dzięki funkcji JiB sprawiły, że ZX-135/70 okazał się bardzo dobrym rozwiązaniem umożliwiającym operatorom bezpieczne i wydajne wykonanie niezbędnych prac.

Pięciu operatorów na wysokości 40 m

– Musieliśmy zacząć od zaprojektowania zarówno metody zabezpieczenia kołpaka, jak i we współpracy z technikami Elevo, odpowiedniego ustawienia platformy, zwracając szczególną uwagę na wszystkie aspekty bezpieczeństwa, takie jak dostępność do miejsca pracy, zawieszone linie energetyczne, sąsiednie przeszkody geometryczne, nośność gruntu, instalacje podziemne itp.

– mówi Renato Poloni.

– Następnie przystąpiliśmy do projektowania, produkcji i instalacji siatki zabezpieczającej połączonej z siatką przeciwdziałającą gruzowi, obie o średnicy 15 m i masie ponad 60 kg. Została ona rozłożona, podciągnięta do krawędzi, a następnie zintegrowana na całym obwodzie taśmą o szerokości jednego metra, przyszytą specjalną liną

– dodaje.

Aby mieć pewność, że Genie ZX-135/70 może zostać użyty, wcześniej oceniono: masę, powierzchnię podstawy, schemat pracy umożliwiający dotarcie do każdego punktu konstrukcji, stabilność i trwałość terenu. Dwa stanowiska z żelbetu - ważące około 20 t - zostały zbudowane na łącznej powierzchni 128 m², aby umożliwić maszynie dotarcie do wszystkich punktów zbiornika tylko w dwóch pozycjach.

Zastosowanie Genie ZX-135/70 okazało się idealnym rozwiązaniem dla interwencji o takim charakterze i złożoności. Koordynowani przez Perico Renato Costruzioni Edili, 5 techników (jeden w koszu i czterech na szczycie konstrukcji) pracowało na wysokości 40 m przez dwa dni, w tym personel A2A i profesjonaliści pracujący z linami (riggerzy), którzy zagwarantowali bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Dla firmy z Bergamo, specjalizującej się w budownictwie cywilnym i przemysłowym, był to szczególny projekt konserwacyjny, zrealizowany sprawnie i szybko, który zapewnił pełną satysfakcję klienta.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.