[ATB] Technika

Steelwrist - Głowice wychylno-obrotowe

Data publikacji:

Działająca od 2005 r. szwedzka firma Steelwrist to ceniony producent głowic wychylno-obrotowych, czyli

tzw. tiltrotatorów, z powodzeniem wykorzystywanych do koparek kołowych i gąsienicowych. Urządzenia tego typu można spotkać m.in. na maszynach firmy Volvo, będącej najważniejszym partnerem biznesowym specjalisty ze Skandynawii, choć nietrudno znaleźć je również na maszynach JCB, Liebherr, Caterpillar czy Yanmar.

Plusem współpracy z taką firmą jak Volvo - prowadzonej już od 2009 r. - jest możliwość zamówienia maszyny od razu z np. tiltrotatorem, dzięki czemu czas realizacji zamówień jest krótszy. Współpraca między naszymi firmami ma jednak nie tylko charakter handlowy, gdyż współdziałamy również na płaszczyźnie rozwoju i badań, dzięki czemu nasze głowice są idealnie dopasowane do maszyn Volvo. Sprzedaż na innych rynkach europejskich wskazuje, że zastosowanie urządzeń tego typu powoduje istotne zmniejszenie zainteresowania koparko-ładowarkami, z których produkcji w Polsce firma Volvo wycofała się przed kilku laty. Dlatego też powinno to być szczególnie istotne dla klientów w Polsce – wyjaśnia Michał Hawryliszyn, odpowiedzialny za sprzedaż produktów Steelwrist na rynku polskim.

Nowy wymiar wydajności

Tiltrotator to konstrukcja doskonale dostosowana do potrzeb branży budowlanej. Urządzenie łączące ramię koparki z oprzyrządowaniem podnosi wydajność maszyny oraz poszerza zakres wykonywanych przez nią robót, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów pracy i zużycia paliwa. Tiltrotator firmy Steelwrist umożliwia bowiem operatorowi obrót łyżki o 360° i dwukierunkowe wychylenie do 45°. Dzięki temu konieczność przestawiania koparki na placu budowy jest ograniczona do niezbędnego minimum. Jest to szczególnie ważne podczas pracy w miejscach trudno dostępnych, gdyż koparka potrzebuje o wiele mniej przestrzeni roboczej. Rzecz jasna wpływa to również na większy poziom bezpieczeństwa pracy, gdyż zastosowanie tego interesującego urządzenia powoduje zmniejszenie ilości osób przebywających w zasięgu pracy koparki.

Szeroki asortyment

Oferta szwedzkiego producenta obejmuje 24 modele urządzeń tego typu produkowanych z wytrzymałej stali, do koparek o masie od 2 do 33 ton. Najmniejszy Steelwrist X04 CW05 o masie 120 kg przeznaczony jest do koparek w przedziale 2-4 ton, zaś ważący 965 kg Steelwrist X32 S70 - 25-33 ton. Najwięcej możliwości titrotatora zapewnia zaawansowany układ sterowania XControl wyposażony w rozbudowany program optymalizacji zużycia paliwa, który można uzupełnić o moduł sterujący mechanizmem jazdy. Warto przy tym dodać, iż Steelwrist oferuje również szybkozłącza, akcesoria i szeroką gamę osprzętu: łyżki skarpujące, kopiące, wąskie, widły, chwytaki czy przecinaki. Szwedzki producent zatrudnia obecnie około 75 osób, a roczne obroty firmy sięgają poziomu 40 mln USD.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.