[ATB] Budownictwo

Szczeciński terminal cargo z nowym operatorem handlingowym

Data publikacji:

Zarząd spółki celowej z grupy kapitałowej Waimea Holding podpisał umowę z zarządem Welcome Airport Services na obsługę handlingową przesyłek towarowych w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów. Obiekt, którego budowa rozpocznie się jesienią tego roku, ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku.

Największy agent w Polsce

Umowa została podpisana w Warszawie 26 września. Welcome Airport Services na powierzchni 2 000 mkw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie. To największy pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agent handlingowy w Polsce. Firma świadczy usługi obsługi naziemnej samolotów, pasażerów i cargo kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z podpisania umowy z Waimea Holding na obsługę handlingową w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów. Port Lotniczy w Goleniowie posiada doskonałą lokalizację, aby pełnić funkcję lotniczego hubu towarowego dla Pomorza Zachodniego i północno-wschodnich Niemiec. Widzimy bardzo duży potencjał w tej lokalizacji. Jesteśmy agentem handlingowym z wieloletnim doświadczeniem. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie i stale szkolimy nasz personel, aby spełnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa operacji lotniczych. Dzięki temu dajemy naszym partnerom cenne poczucie bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości usługi – podkreśla Piotr Wieczorek, prezes zarządu Welcome Airport Services. – Rynek cargo lotniczego rozwija się bardzo dynamicznie i ma olbrzymi potencjał. Przewozy lotnicze cargo stanowią jeden z filarów rozwoju gospodarczego, w szczególności są wsparciem dla innowacyjnych gałęzi przemysłu oraz dla handlu. Rola transportu lotniczego w Polsce będzie rosła, a wraz z nią rozwijać się będzie rynek usług handlingowych – dodaje Piotr Wieczorek.

Terminal o wartości 30 mln zł

Nowoczesny terminal multimodalny Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 5 880 mkw. wraz z powierzchnią biurowo-socjalną będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim.

– Z niezwykłą aprobatą przyjęliśmy informację o podpisaniu umowy na wynajem powierzchni logistycznych w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów przez tak uznany w Polsce podmiot obsługi handlingowej jakim jest firma Welcome Airport Services. Umowa ta, świadczy o trafności decyzji jakim było rozpoczęcie inwestycji budowy terminala cargo na szczecińskim lotnisku – powiedział Maciej Dziadosz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. – Od wielu lat, jako spółka zarządzająca szczecińskim lotniskiem zabiegamy o rozwój usług cargo, będących coraz dynamiczniej rozwijającą się dziedziną transportu lotniczego. Nowoczesny terminal cargo z pewnością nam w tym pomoże – dodał Maciej Dziadosz.
Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów zostanie kompleksowo wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia, które zagwarantują szybką i sprawną obsługę frachtu lotniczego. Terminal będzie spełniał wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku towarów z zachowaniem norm bezpieczeństwa oraz międzynarodowych przepisów o cywilnym transporcie lotniczym. Zakres usług będzie wykonywany w oparciu o najwyższe standardy uwzględniając indywidualne potrzeby uczestników procesu lotniczego transportu towarowego. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów wraz z nowym terminalem cargo będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, realizować obsługę frachtu lotniczego i spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech specjalizujące się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych. Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia CITY Architekci.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.