[ATB] Technika Kuhn komunalne

Szeroka oferta rozdrabniaczy firmy Kuhn

Data publikacji:

W ofercie firmy Kuhn można znaleźć maszyny takie jak: rozdrabniacze z przesunięciem bocznym, profesjonalne kosiarki do poboczy oraz kosiarki na wysięgniku, które przeznaczone są do optymalnego utrzymania terenów zielonych. Uzupełnieniem asortymentu w tym zakresie są nowe rozdrabniacze z serii TB, TBE, TBES oraz PRO. Maszyny te cechuje wszechstronność zastosowania. Idealnie sprawdzą się podczas zwalczania chwastów na obrzeżach pól, utrzymania pasów trawy, nasypów lub rowów, a także okresowego przycinania żywopłotów. Poniżej krótki przegląd dostępnych rozwiązań firmy Kuhn.

Rozdrabniacze TB 10

Seria TB 10 przeznaczona jest do działań komunalnych w tym utrzymania terenów porośniętych trawą, w parkach, ogrodach i na poboczach. Zawiera modele o szerokości roboczej 1,6 i 1,8 m, a ponieważ są one lekkie, wymagają do uciągu ciągników o małej i średniej mocy rzędu 40-50 KM. Przy bocznym przesunięciu ramienia wynoszącym maksymalnie 66 cm, umożliwiają zakres pracy na nasypach lub w rowach od -45° do +90°.

Elementy robocze to noże młotkowe, których opatentowany kształt zapobiega powstawaniu wgnieceń na rotorze w przypadku uderzenia, zapobiega utracie wyważenia i zwiększa tym samym czas eksploatacji całej maszyny. Zastosowany wałek kopiujący jest umieszczony bardzo blisko rotora, dzięki czemu rozdrabniany materiał jest wyrzucany nad wałkiem, nie jest wgniatany w podłoże i szybciej się rozkłada.

Rozdrabniacze TB 10 posiadają wytrzymałą ramę i ramię, zabezpieczone przed szybkim zużyciem sworznie i tuleje oraz mechaniczny, najazdowy system zabezpieczenia na zaczepie. Osłony pasów zgodnie z obowiązującymi standardami, są mocowane pojedynczą śrubą, przez co możliwy jest szybki dostęp do elementów napędu.

Rozdrabniacze TBE

Seria TBE ma mocne ramiona wykonane z dwóch bliźniaczych profili 140x60 mm, przyspawaną blachę wzmacniającą oraz mocowane śrubami płozy ze stali trudnościeralnej Hardox w wyposażeniu seryjnym. Idealnie nadają się więc do intensywnego użytkowania. Szerokość robocza rozdrabniaczy wynosi 1,53; 1,79 lub 2,14 m. Zastosowane elementy robocze to ciężkie noże młotkowe, przegubowe noże młotkowe lub noże uniwersalne, a także 2 przyspawane przeciwnoże, rotor o średnicy 425 mm oraz wałek kopiujący umieszczony bardzo blisko rotora.

Rozdrabniacze TBE wyposażono również w mechaniczne zabezpieczenie najazdowe, którego skośne połączenie sprawia, że maszyna odchyla się jednocześnie do tyłu i do góry, co umożliwia automatyczny powrót do pozycji roboczej, już po ominięciu napotkanej przeszkody.

Seria Select

Do prac związanym z rozdrabnianiem na poboczach, nasypach i w rowach, prowadzonych w nieregularnych odstępach czasowych przeznaczone są rozdrabniacze serii TBE 10 i TB 100 Select. Ich oferowany zakres ruchu pozwala na działania pod kątem roboczym od -65° do +90°, a także na ustawienie rozdrabniacza bezpośrednio za ciągnikiem lub przesunięcie go w poziomie.

Modele serii TB 100 Select można wyposażyć w noże młotkowe do trawy, pastwisk lub uniwersalne do zarośli. W standardzie jest pojedynczy przeciwnóż, rotor 400 mm i wałek kopiujący z demontowanymi końcówkami. Sprężynowe zabezpieczenie Non-Stop z mechanicznym ogranicznikiem chroni konstrukcję maszyny przed uderzeniami.

TBE z serii 102/TBES 102

Rozdrabniacze TBE z serii 102 przeznaczone są do utrzymania obrzeży pól i ścieżek, a także ugorów i terenów trawiastych. W pozycji bezpośrednio za ciągnikiem służą do utrzymania ścieżek, ustawione pod kątem od -65° do +90° lub z przesunięciem bocznym mogą być stosowane do pracy na poboczach, nasypach i przy kształtowaniu żywopłotów. Rozdrabniacze z serii 102 dostępne są w szerokościach od 1,79 do 2,3 m. Elementami roboczymi według wymagań klienta mogą być ciężkie noże młotkowe, noże uniwersalne lub przegubowe bijaki łyżkowe do intensywnej pracy na terenach trawiastych. Wewnątrz obudowy znajdują się ponadto 2 rzędy przeciwnoży.

Wałek kopiujący z demontowanymi końcówkami ma średnicę 180 mm. Na uwagę zwraca wysoka wytrzymałość maszyn z serii 102. Modele te są wykonane ze stalowej blachy 4 mm, posiadają pałąki ochronne z przodu oraz osłonę przekładni pasowej.W celu większego zabezpieczenia przed zużywaniem, obudowa rozdrabniaczy z serii 102 posiada również przykręcane płozy ze stali trudnościeralnej Hardox o zaokrąglonych krawędziach.

Rozdrabniacze serii TBES 102 są porównywalne z serią TBE 102, jednak oferują większa szerokość roboczą wynoszącą 2,14; 2,3 lub 2,5 m. Do sprzęgania wymagają ciągników o mocy od 90 do 180 KM. Mogą pracować również w kombinacji z drugim rozdrabniaczem, zamontowanym z przodu ciągnika.

Rozdrabniacze z serii PRO

Do pracy z ciągnikami specjalistycznymi, zwłaszcza na zboczach i pochyłych terenach górskich idealnie nadają się rozdrabniacze z serii PRO, w których zmniejszona długość maszyny, zapewnia doskonały rozkład obciążenia i idealną stabilność. Konstrukcja rozdrabniaczy ze stali o wysokiej plastyczności Domex, została zoptymalizowana pod kątem ich przyszłych zadań. Ponadto zapewnia poprawę stosunku masy do wytrzymałości.

Rozdrabniacze z serii PRO mogą być wyposażone w standardową lub dwukierunkową przekładnię rotora. Wysoką wydajność rozdrabniaczy przy dużej prędkości roboczej, zapewnia rotor o średnicy 470 mm, napędzany za pomocą zespolonego pasa. Spiralne rozmieszczenie elementów roboczych, pozwala przetwarzać nawet bardzo duże ilości materiału, a obudowa dodatkowo jest wyposażona w składany przeciwnóż. Doskonałe kopiowanie terenu zapewnia wałek z demontowanymi końcówkami o średnicy 160 mm. Dopełnieniem są boczne płozy z wymiennymi częściami ścieralnymi, które zmniejszają zużycie i obniżają koszty eksploatacji maszyny.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.