Sześć ton na kołach firmy Bobcat

Data publikacji:

Firma Bobcat wprowadza do swojej oferty nową wersję 6-tonowej koparki kołowej. Model E57W o masie roboczej 6312 kg charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, wysoką wydajnością i zapewnia większy komfort dla operatora. Koparka Bobcat uwagę zwraca również połączeniem doskonałej stabilności podczas pracy z płynną kontrolą funkcji roboczych oraz łatwością transportu.

Koparka E57W jest napędzana turbodoładowanym silnikiem Bobcat D24 o maksymalnej mocy 57 KM uzyskiwanej przy 2400 obr./min. Silnik spełnia wymagania normy emisji spalin Stage V dzięki zastosowaniu wydajnego katalizatora utleniającego (DOC) oraz filtra cząstek stałych (DPF), które ograniczają emisje spalin do minimum.

Firmowa jednostka napędowa Bobcat gwarantuje także wyższą wydajność przy zmniejszonym zużyciu paliwa, dzięki funkcjom automatycznego wyłączania silnika, gdy maszyna pozostaje na biegu jałowym przez określony czas oraz trybowi oszczędności paliwa na biegu jałowym.

Parametry robocze koparki prezentują się następująco: głębokość kopania z ramieniem 1,9 m wynosi niespełna 3,8 m, wysokość kopania - 6,17 m, a udźwig na poziomie gruntu z przodu to 1,25 t (na odległość 5 m). Maksymalna prędkość jazdy wynosi z kolei 30 km/h.

Zwiększony komfort operatora

Przestronna kabina ciśnieniowa zapewnia niski poziom hałasu 74 dB(A) oraz ograniczenie drgań, co korzystnie wpływa na komfort podczas wielogodzinnej pracy. Operator koparki ma bardzo dobrą widoczność na obszar roboczy, dodatkowo do dyspozycji duże lusterka boczne, światła LED na wysięgniku oraz system zapobiegający parowaniu szyb.

W wyposażeniu standardowym koparki znajdują się w pełni regulowany, ogrzewany, amortyzowany fotel, 7” wyświetlacz dotykowy, klimatyzacja i układ nagrzewania.

Wszystkie elementy sterujące zostały ergonomicznie zaprojektowane i rozmieszczone w kabinie, tak że można je ustawić indywidualnie pod preferencje operatora. Dżojstiki sterujące zapewniają płynne i bezpieczne działanie maszyny, a ich obsługa nie wymaga dużego wysiłku. Proporcjonalny przepływ w układzie pomocniczym zapewnia precyzyjne sterowanie różnego rodzaju osprzętu.

Łatwość obsługi serwisowej

Tendencją na rynku maszyn budowlanych jest maksymalne uproszczenie prac serwisowych. Tak jest również w przypadku koparki kołowej E57W, gdzie łatwy dostęp do komory silnika możliwy jest po otwarciu klapy tylnej, wszystkie punkty serwisowania i elementy konserwacji planowej są dostępne z poziomu podłoża, dodano dodatkową rurę wlewu oleju oraz zastosowano automatyczne napinanie paska. 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.