[ATB] Aktualności

Teleskopowe z nowej generacji firmy Bobcat

Data publikacji:

Firma Bobcat wprowadza nową generację ładowarek teleskopowych z serii R, czyli 12 modeli o wysokości podnoszenia od 5 do 18 m i o maksymalnym udźwigu od 2,6 do 4,1 t. To najnowsza faza programu firmy Bobcat „Next is Now”, łączącego nowatorski rozwój produktów i dywersyfikację z bardziej innowacyjnymi technologicznie, przyjaznymi dla użytkownika rozwiązaniami i usługami, które zmieniają sposób jego pracy.

    ładowarka teleskopowa bobcat

Podnośniki teleskopowe Bobcat z serii R są wyposażone w nową kabinę zapewniającą łatwość użytkowania. Przy jej projektowaniu punktem wyjścia był komfort operatora, co widać w pulpicie sterowania zoptymalizowanym pod względem ergonomii w całym zakresie ruchów. Jej centralnym punktem jest nowy, 5-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny, zapewniający skonsolidowane informacje jak również obraz z kamery cofania, co ułatwia użytkowanie maszyny i zwiększa jej precyzyjność.

Obsługę maszyny ułatwiają takie rozwiązania jak: wielofunkcyjny dżojstik o zwiększonej ergonomii, intuicyjne elementy sterujące podobne do samochodowych (podświetlona klawiatura, pokrętło sterowania, dźwignie pod kierownicą), interaktywny wyświetlacz 5-calowy, półautomatyczne ustawianie kół, a także automatyczna przekładnia i hamulec postojowy.

Komfort pracy operatora podnosi również ulepszony pedał wolnej jazdy, którego użytkowanie jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Mocniejszy hamulec silnikowy zapewnia krótszą drogę hamowania i zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy. Przełączanie prędkości (żółw/zając) to standard we wszystkich modelach i obsługuje się je z dżojstika. Jest dostępny nowy dynamiczny tryb do zastosowań wymagających szybkiej reakcji układu napędowego oraz nowa, opcjonalna przepustnica ręczna z funkcją Flex Drive pozwalająca na kontrolę prędkości jazdy niezależnie od obrotów silnika.

Podnośniki teleskopowe Bobcat zawsze miały bardzo solidną konstrukcję, a nowe modele z serii R podtrzymują tę reputację dzięki osłonom wszystkich istotnych podzespołów oraz wytrzymałej ramie i wysięgnikowi, pozwalającym pracować w każdych warunkach. Konstrukcja osłon zapewnia ochronę podzespołów hydraulicznych i elektrycznych (jak np. węże, wiązki przewodów i elementy napędu), a stalowa płyta chroni podstawę maszyny. Co należy podkreślić, wszystkie podnośniki teleskopowe Bobcat mają wysięgnik o sztywnej konstrukcji oraz solidną ramę o przekroju skrzyniowym.

Łatwa konserwacja

Wszystkie ładowarki teleskopowe z serii R zostały wyposażone w nową pokrywę silnika o bardziej stromym profilu, co zwiększa widoczność i redukuje martwe strefy z prawej strony maszyny o 15%. Również nowa konstrukcja tablicy przyrządów zapewnia widoczność z kabiny bez ograniczeń, dzięki czemu operator może łatwo przemieszczać maszynę po terenie prac z mniejszym prawdopodobieństwem wypadku lub błędu.

Konstruktorzy zapewnili również szybszy dostęp do przedziału silnika, co ułatwia konserwację. Jeśli chodzi o inne kluczowe rozwiązania, to podnośniki teleskopowe z serii R są zasilane nową, ulepszoną wersją silnika Bobcat D34 Stage V, wykorzystującą filtr DPF, który jest automatycznie regenerowany, bez wpływu na wydajność i bez konieczności angażowania operatora.

Brak stosowania AdBlue w silniku 75 KM oraz brak zaworu EGR w silniku 100 KM zapewniają dodatkowe korzyści. Maszyny są również połączone z nowym systemem telematyki Bobcat Machine IQ, co również zwiększa efektywność działań właściciela.

Bezpieczna praca

Z innych niezwykle funkcjonalnych rozwiązań producenta warto wymienić również: niski punkt ciężkości, dobrze wyważoną konstrukcję maszyn, dużą przeciwwagę i spory rozstaw osi. Optymalne rozłożenie masy w nowych podnośnikach teleskopowych Bobcat, z zastosowaniem kompaktowych stabilizatorów lub bez, również pozwala operatorom bezpiecznie sięgać tak wysoko, jak to możliwe, przy operowaniu dużymi ciężarami.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.