[ATB] Aktualności

Terex Cranes na budowie wieżowca Bliska Wola

Data publikacji:

Bliska Wola Tower to nowy budynek już wkrótce wzbogaci panoramę Warszawy. Co jednak kryje się pod tą nazwą? Kompleks trzech nowoczesnych wieżowców o wysokości do 92 m, zlokalizowany na Woli, w którym znajdzie się blisko 900 mieszkań, 170 apartamentów hotelowych oraz ponad 400 powierzchni biurowo-usługowych, wyróżniających się wysokim standardem wykończenia i niebanalną architekturą. Na parterze znajdzie się część handlowo-usługowa oraz dwupoziomowa część gastronomiczna z przeznaczeniem na restauracje i kawiarnie. Kompleks Bliska Wola ma zostać oddany do użytku do końca 2021 r.

W projekcie realizowanym przez firmę J.W. Construction Holding zaangażowanych zostało 7 żurawi wieżowych Terex Flat Top, w tym CTT 91-5, CTT 132-6, CTT 162-8, a także CTT 202-10, dostarczonych przez firmę Corleonis, oficjalnego dystrybutora maszyn tej marki w Polsce.

Realizacja z pełnym wsparciem

Żurawie te mają maksymalny udźwig od 5 do 10 ton i długość wysięgnika do 65 m. Najnowszy model CTT 202-10 może unieść do 2,3 t ładunku przy maksymalnej długości wysięgnika 65 m. Unikalna funkcja Terex Power Plus firmy Terex Cranes umożliwia tymczasowe zwiększenie maksymalnego momentu udźwigu w określonych i kontrolowanych warunkach.

Niewątpliwie atutem jest też nowa kabina S-Pace zapewniająca wysoki komfort pracy podczas długich godzin pracy. Specjalne kołnierze wspinaczkowe mocują wieże żurawi do boków budynku, aby umożliwić im osiągnięcie wysokości wymaganych przez wieże, do 27 pięter nad ziemią. Firma Terex zapewniła wsparcie techniczne w zakresie projektowania wsporników i obliczeń technicznych za pośrednictwem dedykowanego działu Application Engineering.

– Firma Corleonis jest bardzo ważnym partnerem firmy Terex na polskim rynku – mówi Bartosz Irzyniec, pełniący funkcję Area Sales Leader Terex w firmie Tower Cranes. – Wykonali oni świetną pracę w umacnianiu obecności marki Terex w Polsce przy tak ważnym projekcie jak Bliska Wola Tower. Cieszymy się, że nasze żurawie pomagają w kształtowaniu najważniejszych miast świata – uzupełnia.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.