Trzy nowe minikoparki Yanmar

Data publikacji:

Firma Yanmar Compact Equipment EMEA wprowadza na rynek 3 zaprojektowane od podstaw, nowe minikoparki SV15 VT, SV17 VT i SV19 VT. Według zapowiedzi producenta, maszyny te zapewnią wiodącą w swojej klasie wydajność, niezawodność oraz nowoczesne technologie wspomagające pracę operatora. Dzięki kompaktowym rozmiarom, minikoparki Yanmar idealnie sprawią się w ciasnych, miejskich przestrzeniach, a dostępne są już od maja 2021 r.

Yanmar SV15 VT

Model SV15 VT pomimo swej niewielkiej masy własnej wynoszącej zaledwie 1465/1555 kg (zadaszenie/kabina), oferuje nawet w trudnych warunkach pracy wymaganą moc i wydajność. Unikalny układ ramy gąsienic, z trzema dolnymi rolkami i zmiennym podwoziem w zakresie 990-1170 mm, zapewnia operatorowi maksymalną wszechstronność i wygodę jazdy. Minikoparka posiada układ hydrauliczny z podwójną pompą zębatą o przepływie 28,6 l/min przy maksymalnym ciśnieniu 205 barów. Wyposażona jest również w standardowy pomocniczy przewód hydrauliczny do zasilania młota lub świdra. Yanmar SV15 VT zapewnia siłę kopania 7,4 kN (krótkie ramię) i 12,9 kN (łyżka).

Stanowisko pracy operatora zarówno w wersji z zadaszeniem jak i z kabiną zapewniają wymagany poziom bezpieczeństwa. Potwierdzają to uzyskane certyfikaty ROPS, TOPS i FOPS. Widoczność na stanowisku pracy jest bardzo dobra - 360º, w warunkach niedostatecznego oświetlenia sprawdza się zainstalowany zestaw oświetlenia roboczego LED. W opcji dostępny jest też czujnik pasów bezpieczeństwa, migająca zielona lampa ostrzegawcza, alarmy jazdy i osłona ochronna z poliwęglanu (dla modelu z daszkiem).

Transport koparki wraz z łyżkami i lekkim narzędziem roboczym jest możliwy na standardowej przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej 2,5 t. Cztery punkty mocowania na ramie gąsienic w standardzie i cztery na ramie obrotowej w opcji ułatwiają przygotowanie załadunku na przyczepę.

Yanmar SV17 VT

Mocniejszy i wydajniejszy model SV17 VT jest właściwym wyborem do prac związanych z kopaniem rowów i kształtowaniem krajobrazu w ciasnych obszarach miejskich lub na terenach mieszkalnych, a dzięki masie własnej wynoszącej zaledwie 1570/1660 kg (zadaszenie/kabina) oraz punktom mocowania, w kwestii transportu posiada podobne właściwości co model SV15 VT.

Koparkę SV17 VT wyposażono w uznany układ hydrauliczny Yanmar ViPPS, który kumuluje przepływ oddzielnych pomp dla uzyskania optymalnej kombinacji pod względem prędkości, mocy i wyważenia. W ten sposób gwarantuje płynne i jednocześnie precyzyjne ruchy robocze. Model SV17 VT jest dostępny z długimi lub krótkimi ramionami kopiącymi i lamelami poziomującymi. Zapewnia dwie prędkości jazdy 2,4 lub 4,8 km/h oraz siłę kopania 9,9/16 kN (krótkie ramię/łyżka) i siłę uciągu 12,8/8 kN.

Dla zwiększenia trwałości maszyny, jej przewody hydrauliczne przeprowadzono wewnątrz wysięgnika, a sam siłownik wysięgnika znajduje się w górnym położeniu, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia. Producent oferuje także opcjonalne osłony ramion łyżki/cylindra, które zwiększają ochronę i minimalizują niepotrzebne przestoje.

Yanmar SV19 VT

Yanmar SV19 VT zaprojektowany został z myślą o prostocie i użyteczności, przystosowany jest do szerokiej gamy prac ziemnych. Oferuje krótki promień skrętu zarówno z przodu, jak i z tyłu, a także szeroką amplitudę obrotu wysięgnika, co zapewnia maksymalną wydajność i wiodące w tej klasie możliwości. Koparkę wyposażono w układ hydrauliczny ViPPS firmy Yanmar o maksymalnym przepływie cieczy roboczej 39 l/min i ciśnieniu 220 barów. Koparka ma możliwość pracy przy dwóch prędkościach jazdy: 2,4 lub 4,4 km/h (z selektorem na dźwigni obsługi lemiesza i standardowym automatycznym opuszczaniem).

Oferowane parametry robocze to siła kopania 11,4/16,7 kN (krótkie ramię/łyżka) i siła uciągu 12,9 kN. Model SV19 VT łączy ponadto stylowy wygląd, ergonomię i doskonałą widoczność z kabiny w zakresie 360º. Praktyczne są konfiguracja długiego/krótkiego ramienia i lemiesza, wysuwane podwozie (980-1320 mm).

Do napędu prezentowanych minikoparek zastosowano 3-cylindrowe, sterowane mechanicznie silniki serii TNV firmy Yanmar z wtryskiem pośrednim. Spełniają one wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V i łączą w sobie wysoką wydajność ze zmniejszonym zużyciem paliwa.

Dzięki szerokiej masce komory silnika, zapewniony jest łatwy dostęp do układu napędowego koparek, łatwe do demontażu są także panele boczne i podłoga kabiny, przez co konserwacja i serwisowanie nie sprawia żadnych trudności. Standardowe wyposażenie wszystkich maszyn zawiera system zarządzania flotą - Smart Assist Remote, który pozwala na szybką lokalizację położenia oraz monitoring stanu technicznego sprzętu za pośrednictwem komputera lub smartfona.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.