[ATB] Aktualności volvo

Volvo Group z pierwszym na świecie pojazdem z ekologicznej stali

Data publikacji:

Volvo Group zaprezentowało, jak twierdzi, pierwszy na świecie pojazd wykonany ze stali nie zawierającej związków kopalnych - nośnik ładunku do zastosowań w górnictwie i kamieniołomach.

Maszyna koncepcyjna, wyprodukowana przez SSAB w zakładach Volvo Construction Equipment w Braås w Szwecji, została zaprezentowana podczas imprezy, na której przedstawiono wspólne prace obu firm nad ekologiczną stalą. W trakcie imprezy, transmitowanej na żywo, głos zabrali komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton oraz szwedzki minister przedsiębiorczości i innowacji Ibrahim Baylan.

Prezes Volvo CE Melker Jernberg, Martin Lindqvist, dyrektor Generalny SSAB i Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Volvo Group, również wypowiedzieli się bezpośrednio na temat koncepcyjnej skrzyni ładunkowej i znaczenia rozwoju nowych partnerstw, które pomogą zmniejszyć wpływ produkcji na środowisko.
Koncepcyjna skrzynia ładunkowa Volvo jest wykonana z bezkopalnej stali firmy SSAB.

Pierwszy na świecie pojazd wyprodukowany przy użyciu stali bez zawartości paliw kopalnych firmy SSAB to prawdziwy kamień milowy. Nasza współpraca z Volvo Group pokazuje, że zielona transformacja jest możliwa i przynosi rezultaty. Razem będziemy nadal ograniczać wpływ na klimat na całej drodze do klienta końcowego, zapewniając jednocześnie, że nasi klienci otrzymują stal wysokiej jakości

– powiedział Martin Lindqvist.

Volvo i SSAB ogłosiły również plany rozwoju kolejnych ekologicznych maszyn. Firmy planują w 2022 r. wypuścić na rynek serię pojazdów koncepcyjnych - wszystkie one będą wykonane z bezkopalnej stali firmy SSAB. Ponadto, istnieją również plany, aby koncepcyjna skrzynia ładunkowa ze stali ekologicznej weszła do produkcji seryjnej na niewielką skalę przed 2022 r., a „w późniejszym czasie rozpocznie się produkcja masowa”. 

Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Volvo Group, powiedział:

– Ta inicjatywa podjęta wspólnie z firmą SSAB stanowi punkt odniesienia dla przyszłości wolnej od paliw kopalnych. Tak jak narody świata spotykają się na konferencji COP26, aby zająć się zmianami klimatycznymi, tak samo organizacje i branże muszą współpracować, aby opracować nowe, innowacyjne rozwiązania dla przyszłości wolnej od emisji gazów cieplarnianych.

Volvo, które zobowiązało się do osiągnięcia zerowej emisji CO2 netto w całym swoim łańcuchu wartości do 2040 r., dąży do tego, aby we wszystkich swoich produktach wykorzystywać stal wolną od kopalin.

Melker Jernberg, prezes Volvo CE, dodał, że:

– Ta maszyna jest dowodem na to, że naprawdę możemy osiągnąć szybki postęp, gdy współpracujemy w ramach silnych partnerstw, gdy jesteśmy zdeterminowani do działania i umożliwiamy naszym wykwalifikowanym pracownikom przyczynienie się do budowania świata, w którym chcemy żyć.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.