Wacker Neuson WL20

Data publikacji:
Wacker Neuson WL20

Ładowarka WL20 firmy Wacker Neuson to wszechstronna maszyna do trudnych zadań nawet w ograniczonych przestrzeniach miejskich, a oprócz wydajności oferuje wysokie standardy w zakresie komfortu i bezpieczeństwa. Jest dodatkowo wyposażona w złącza hydrauliczne umieszczone z tyłu, co rozszerza jej wachlarz zastosowań i zapewnia tym samym większą elastyczność eksploatacji.

Dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiemu ciężarowi maszyny wynoszącemu 2000 kg można ją łatwo transportować nawet na przyczepie samochodu osobowego. Jednostką napędową ładowarki jest 3-cylindrowy silnik Perkins 403 J-11 o mocy 18,4 kW zgodny z wymaganiami europejskiej normy emisji spalin Stage V.

Hydrostatyczny napęd na wszystkie koła i w 100% przełączana blokada mechanizmu różnicowego zapewniają maksymalną trakcję i siłę uciągu. Za doskonałą trakcję ładowarki odpowiada również przegubowy układ kierowniczy o kącie oscylacji 12o. Odporne na skręcanie ramię załadowcze ładowarki wyposażone jest w dwa mocne siłowniki, które sprawiają, że przenoszone obciążenie jest zawsze optymalnie rozłożone. Zapobiega to uszkodzeniom bardziej wrażliwych podzespołów ładowarki. 

Wacker Neuson daje duże możliwości odnośnie konfiguracji stanowiska operatora. Można tutaj wybrać dach stały, EPS, dach opuszczany hydraulicznie oraz różne wersje kabin. Ciekawie prezentuje się zwłaszcza składany bezpieczny dach operatora EPS (Easy Protection System), zgodny oczywiście z europejską dyrektywą maszynową pod względem ochrony ROPS i FOPS.

System EPS znacząco zwiększa możliwości ładowarki, gdyż kilkoma prostymi ruchami pozwala przygotować maszynę do pracy w niskich warunkach przejazdu. Standardowa kabina jest natomiast w pełni przeszklona, posiada zamontowane reflektory robocze - 2 przednie i 2 tylne, poza tym przekonuje swoją doskonałą ergonomią, przestrzenią oraz widocznością. Kabinę można ponadto odchylić na bok, co umożliwia łatwy dostęp do silnika, systemu hydraulicznego i układu elektrycznego.

We wnętrzu kabiny znajduje się komfortowy, amortyzowany fotel z pasem bezpieczeństwa, podłokietnik umieszczony po prawej stronie, regulowana kolumna kierownicy oraz niezbędne wskaźniki takie jak np. licznik godzin pracy oraz wskaźnik paliwa. Wszechstronny asortyment osprzętu dodatkowego pozwoli stworzyć z ładowarki WL20 maszynę wielofunkcyjną, a zastosowany hydrauliczny system szybkiej wymiany narzędzi zapewnia tutaj większą wydajność i ekonomikę prowadzonych działań. Do ładowarki można również zamówić specjalne pakiety wyposażenia w edycji Basic i Advanced.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.