[ATB] Technika

Weber MT - Made in Germany

Data publikacji:

Czołowy producent lekkich urządzeń do zagęszczania podłoża, założona przed 70 lat temu niemiecka firma Weber MT, najlepiej znana jest z ubijaków i zagęszczarek, choć oferuje np. również lekkie, prowadzone, wibracyjne walce zagęszczające. Marka ta intensywnie działa również na rynku polskim.

    Weber MT - Made in Germany

Jesteśmy działającą od 1952 r. niemiecką firmą zarządzaną już przez trzecie pokolenie rodziny Weber, która skoncentrowała się na produkcji urządzeń zagęszczających. Będąc specjalistą w tej dziedzinie, możemy dopieszczać każdy szczegół każdego produktu. To nas czyni ewenementem w tym zakresie, bo inni producenci mają o wiele szerszy zakres produktów.. Cała produkcja odbywa się wyłącznie w Bad Laasphe w Niemczech - taka jest filozofia firmy stawiająca na najwyższą jakość produktu. Jesteśmy marką premium, zwykle nieco droższą od konkurencji, a według dostępnych dla nas statystyk - znaczącym graczem na rynku. Najmocniejszą pozycję mamy w ubijakach, a jeśli chodzi o zagęszczarki, staramy się dobić do tego poziomu – przekonuje Zbigniew Staszewski, dyrektor oddziału Weber MT w Polsce.

Operator w centrum uwagi

Oferta asortymentowa Weber MT obejmuje zagęszczarki jednokierunkowe, o masie od 60 do 120 kg, zagęszczarki rewersyjne o masie od 90 do 740 kg, ubijaki stopowe (również z silnikami Diesla) o masie od 32 do 70 kg, zagęszczarki rolkowe VPR 450/700 sprawdzone w zagęszczaniu płyt wielkogabarytowych czy kostki brukowej, walce do asfaltu i do wykopów o masie roboczej od 420 do 1620 kg, a także urządzenia do obróbki i przecinania betonu (wibratory wgłębne, przecinarki nawierzchni). Jest też pełna gama produktów elektrycznych - od skoczków do zagęszczarek 200-kilogramowych.

– Nasze urządzenia mają system kontroli zagęszczenia na całej powierzchni pod nazwą Compatrol. Dzięki czujnikowi zainstalowanemu na płycie roboczej operator otrzyma informację o osiągnięciu maksymalnego zagęszczenia gruntu. Elementem tego systemu jest kompleksowa ochrona silnika - rozwiązanie to zapewnia nieustanne sprawdzanie najważniejszych parametrów związanych z jednostką napędową. Ponieważ zagęszczarkami pracują również osoby, które nie zawsze dbają o silnik czy całą maszynę, staramy się chronić nasze urządzenia przed błędnym wykorzystywaniem i kompletnym zepsuciem. Byliśmy w tym zakresie prekursorem na rynku

– wyjaśnia dyrektor oddziału Weber MT.

To niejedyne zalety sprzętu do zagęszczania „made in Germany”. – Staramy się, aby nasze maszyny były jak najbardziej ergonomiczne. Stosujemy różne rozwiązania, które odseparowują rękojeść od płyty dolnej. Wszystkie nasze rozwiązania są bardzo proste w obsłudze, nie są przekombinowane i nie powodują komplikacji w codziennym użytkowaniu. Nadal można spodziewać się zmian inżynieryjnych w samym sprzęcie do zagęszczania. Poza tym będziemy rozwijać kwestie otrzymywania informacji z zagęszczarki, co z jednej strony ułatwi planowanie zbliżających się prac serwisowych i zapewni stałe monitorowanie czasu pracy, z drugiej zaś - może w przyszłości pozwolić na jej zdalną naprawę w pewnych zakresach. – uważa Zbigniew Staszewski.

Rynek

Produkty firmy Weber MT sprzedawane są z dużym powodzeniem na kilku kontynentach - od Ameryki Północnej po Azję. Najwyższą sprzedaż - poza Niemcami - firma odnotowuje w USA. Działające od 2001 r. przedstawicielstwo Weber MT w naszym kraju może pochwalić się stabilną pozycją na rynku. – Jesteśmy jednym z czterech przedstawicielstw Weber MT, które ma własną formę prawną i sprzedaje pod własną nazwą. Mamy grupę wiernych użytkowników i staramy się ją powiększać. Mamy sieć dilerów w całej Polsce, którzy zapewniają odpowiednie pokrycie rynku i gros naszej sprzedaży. We własnym zakresie obsługujemy tylko duże wypożyczalnie. W słupkach sprzedaży najwyższe pozycje zajmują zagęszczarki 200- i 500-kilogramowe oraz ubijaki – mówi Zbigniew Staszewski.

Rynek zagęszczarek w Polsce od 2020 r. przeżywa okres prosperity. – Duży skok odnotowaliśmy zarówno w całym 2021 r., jak i w pierwszych ośmiu miesiącach br. - widzimy to doskonale po naszych wynikach sprzedaży, choć sądzę, że nasi konkurenci mają podobną opinię. I choć od kilku miesięcy klienci obawiają się, że rynek ten się załamie, póki co zadyszki nie widać. Szczególnie wrażliwym sektorem jest budownictwo mieszkaniowe - wyższe stopy procentowe sprawiają ograniczenie akcji kredytowej, przez co deweloperzy w wielu przypadkach wstrzymuają się z inwestycjami. Liczymy jednak na to, że inwestycje infrastrukturalne realizowane przez państwo nie wyhamują. Producenci mają wciąż raczej problem z dostarczeniema tylu maszyn, ile rynek by chciał. Wszyscy mają mniejsze i większe problemy z terminami dostaw – twierdzi dyrektor oddziału Weber MT w Polsce. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.