[ATB] Technika Aebi Schmidt

Wielofunkcyjny nośnik osprzętu Aebi Schmidt MT

Data publikacji:
Wielofunkcyjny nośnik osprzętu Aebi Schmidt MT

Firma Aebi Schmidt jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań do utrzymania ważnych obszarów infrastruktury. W jej ofercie znajduje się m.in. wielofunkcyjny nośnik  osprzętu  z napędem 4 x 4, systemem szybkiej wymiany elementów roboczych oraz wysoko wydajną hydrauliką roboczą. Polskim dystrybutorem pojazdów Aebi Schmidt MT 760 oraz 770 jest firma Eco-Clean z Ziemięcic k. Gliwic posiadająca 30-letnie doświadczenie w zaopatrzeniu przedsiębiorstw w nowoczesny sprzęt do utrzymania, remontów, napraw, budowy dróg i mostów renomowanych europejskich producentów.

Uniwersalne pojazdy robocze takie jak modele Aebi MT 760 oraz MT 770 doskonale sprawdzą się w pracach na terenach gmin, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, a wybór szerokiej gamy obsługiwanych narzędzi pozwoli każdemu użytkownikowi na konfigurację zgodną z jego zapotrzebowaniem. Pojazdy dostępne są w dwóch wersjach: podstawowy model MT 760 o masie całkowitej 6500 kg i ładowności 3800 kg oraz MT 770 o masie 7500 kg, ładowności 4800 kg, który przeznaczony jest do trudniejszych zadań.

Zastosowaną do napędu obu pojazdów jednostką jest mocny, 6-cylindrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o pojemności 4,5 l i mocy 156 KM. Silnik ten spełnia wymagania normy emisji spalin Euro 6E i umożliwia poruszanie się z prędkością maksymalną 89 km/h. Opcjonalnie dostępny jest również napęd półhydrostatyczny, który umożliwia pracę bezstopniową z prędkością od 0 do 20 km/h bez konieczności używania sprzęgła.

Ważną zaletą pojazdu są rozmiary (szerokość zaledwie 1,7 m) oraz wąski rozstaw kół, które sprawiają, że Aebi MT to wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzie pracy. Dzięki takim wymiarom może wykonywać liczne prace w miejscach, gdzie praca dużych pojazdów jest utrudniona lub niemożliwa. Podczas pracy w wąskich uliczkach starego miasta, w strefach pieszych wykonuje zadania, nie kolidując z ruchem kołowym czy pieszym. Podwozie jest solidne i odporne na obciążenia skrętne, a paraboliczne resory piórowe z dodatkowymi elementami gumowymi oraz hydrauliczne amortyzatory teleskopowe zapewniają wysoki komfort dla kierowcy także w warunkach terenowych. Bezpieczeństwo podczas poruszania się zapewniają z kolei: dwuobwodowy układ hamulcowy, system ABS oraz wewnętrznie wentylowane tarcze hamulcowe z przodu i z tyłu. Dla modelu MT 770 w opcji znajdziemy także pneumatyczny układ hamulcowy przyczepy.

Panoramiczna kabina operatora

Kabina operatora pomieści kierowcę i dwóch pasażerów, jest przy tym bezpieczna, wygodna i funkcjonalna. Spełnia najnowsze wymogi, przeszła np. testy zderzeniowe zgodnie z normą ECE R29. Wyposażenie kabiny obejmuje regulowaną kolumnę kierownicy, system klimatyzacji, ergonomiczne elementy sterowania z wielofunkcyjną dźwignią jazdy, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, cyfrowy wyświetlacz oraz wygodny fotel z opcją pneumatycznej amortyzacji.

Wszechstronne rozwiązania

Sednem sprawy są tutaj możliwości, jakie daje pojazd, który jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i ma zastosowanie w wielu różnych obszarach. Dzięki systemowi szybkiej wymiany przed i za kabiną istnieje możliwość wymiany osprzętu kilka razy w ciągu dnia i wykonywanie różnych zadań na jednym podwoziu. Bogate wyposażenie: skrapiarki emulsji, termos do mas bitumicznych, urządzenie do prac naprawczych nawierzchni, wiertnice, palownice, HDS-y, podnośniki koszowe pozwalają na kompleksowe prace przy budowie i remontach dróg oraz mostów.

 

Szeroka gama osprzętu do utrzymania całorocznego dróg i autostrad pozwala na wykonanie takich prac jak: odśnieżanie, posypywanie piaskiem czy solą, zamiatanie, mycie ciśnieniowe nawierzchni, mycie znaków drogowych, ekranów dźwiękochłonnych i koszenie poboczy.

Duże możliwości rozbudowy pozwalają przystosować pojazd do prac specjalnych jak: czyszczenie kanalizacji, prace na wysokości, transport gazów ciekłych i paliw, działań w zakresie obrony cywilnej i ochrony przeciwpożarowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.