[ATB] Budownictwo

Wskaźnik klimatu koniunktury poniżej zera

Data publikacji:

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym (NSA) we wrześniu ukształtował się na poziomie - 3,6 i był niższy niż w sierpniu (- 0,9) - podał GUS. Najlepiej swoją najbliższą przyszłość widzą firmy z sektora komunikacji oraz finansów; najgorzej - zakwaterowania.

GUS wskazał, że we wrześniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w sierpniu br. Urząd podał, że najlepiej i jednocześnie korzystnie (sytuacja, w której odsetek przedsiębiorców spodziewających się poprawy sytuacji gospodarczej w najbliższych trzech miesiącach lub obserwujących taką poprawę, przeważa nad odsetkiem przedsiębiorców oczekujących jej pogorszenia) koniunkturę oceniają jednostki z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa. Najbardziej pesymistycznymi są przedsiębiorstwa z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.

Dla budownictwa wskaźnik NSA we wrześniu 2021 r. wyniósł - 7,9, podczas gdy w sierpniu wyniósł - 7.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.