[ATB] Budownictwo GUS

Wskaźnik klimatu koniunktury poniżej zera

Data publikacji:

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym (NSA) we wrześniu ukształtował się na poziomie - 3,6 i był niższy niż w sierpniu (- 0,9) - podał GUS. Najlepiej swoją najbliższą przyszłość widzą firmy z sektora komunikacji oraz finansów; najgorzej - zakwaterowania.

GUS wskazał, że we wrześniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w sierpniu br. Urząd podał, że najlepiej i jednocześnie korzystnie (sytuacja, w której odsetek przedsiębiorców spodziewających się poprawy sytuacji gospodarczej w najbliższych trzech miesiącach lub obserwujących taką poprawę, przeważa nad odsetkiem przedsiębiorców oczekujących jej pogorszenia) koniunkturę oceniają jednostki z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa. Najbardziej pesymistycznymi są przedsiębiorstwa z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.

Dla budownictwa wskaźnik NSA we wrześniu 2021 r. wyniósł - 7,9, podczas gdy w sierpniu wyniósł - 7.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.