[ATB] Aktualności BIM

Współpraca USA i Wielkiej Brytanii w zakresie BIM

Data publikacji:

Przedstawiciele brytyjskiego Centre for Digital Built Britain (CDBB) będą współpracować z amerykańskim National Institute of Building Sciences (NIBS), aby pomóc USA w opracowaniu własnego narodowego programu modelowania informacji o budynku (BIM).

Współpraca między USA a Wielką Brytanią jest możliwa dzięki brytyjskiemu Construction Innovation Hub, który skupia światowej klasy ekspertów z BRE, Manufacturing Technology Centre (MTC) oraz Centre for Digital Built Britain (CDBB) powołanego w celu przekształcenia przemysłu budowlanego.

NIBS będzie współpracować z CDBB w celu zaadaptowania modelu i materiałów programu brytyjskiego jako przewodnika do opracowania krajowej mapy drogowej dla USA, zgodnej z międzynarodowym standardem BIM - ISO19650. MoU będzie również wspierać i zachęcać sektor publiczny i prywatny w obu krajach do uczenia się od siebie nawzajem i wymiany najlepszych praktyk, zwiększając tym samym produktywność i wydajność sektora.

– Misją amerykańskiego Narodowego Programu BIM jest zwołanie zainteresowanych stron z branży w celu prowadzenia rozwoju i szerokiego wdrożenia krajowych standardów i praktyk zarządzania informacjami nowej generacji, które mają na celu znaczące ulepszenie procesów realizacji i eksploatacji. Cieszymy się, że możemy współpracować z CDBB jako partner do współpracy w celu wykorzystania tych globalnych możliwości branżowych

– powiedziała Lakisha Ann Woods, prezes i dyrektor generalny NIBS.

Celem amerykańskiego Narodowego Programu BIM jest wspieranie współpracującego międzynarodowego sektora budownictwa cyfrowego, ułatwianie innowacji w celu zwiększenia wartości i bycia motorem długoterminowego zrównoważonego wzrostu. – To partnerstwo kontynuuje globalny trend wymiany wiedzy między krajami, który przyspiesza i ujednolica podróż sektora budowlanego w kierunku cyfryzacji – skomentował Adam Matthews, szef CDBB.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.