Zmiany w gamie wozideł budowlanych

Data publikacji:

Firma Mecalac ogłosiła szereg planowanych zmian w swojej ofercie wozideł budowlanych. Seria MDX odniosła już sukces na rynku, a po niedawnym wprowadzeniu modelu 3,5-tonowego - 3,5 MDX, przyszła kolej na dalsze rozszerzenie gamy tych produktów. Nowe modele 6MDX o masie 6 t oraz 9-tonowy 9MDX zostaną wyposażone opcjonalnie w najnowocześniejszą przekładnię hydrostatyczną. Zapowiadaną nowością jest również zastosowanie składanego pałąka ochronnego ROPS (Roll-Over Protective Structure) w wyposażeniu standardowym.

W nowych modelach MDX, tradycyjna przekładnia mechaniczna o stałym przełożeniu zostaje zastąpiona przez wersję hydrostatyczną, która powszechnie jest stosowana w maszynach budowlanych. Przekładnia hydrostatyczna zapewnia pracę bez konieczności zmiany biegów, bez ryzyka utraty mocy np. przy pokonywaniu wzniesień, a dodatkowo umożliwia dynamiczne hamowanie. Obsługa maszyny jest dzięki temu łatwiejsza i bardziej komfortowa nawet dla mniej doświadczonych operatorów, przyspieszenie jest kontrolowane i bardziej płynne.

Na stanowisku operatora brak jest drążka zmiany biegów, co daje więcej przestrzeni. Ponieważ zmniejszeniu uległa liczba części, niższe są koszty konserwacji i serwisowania. Nowe modele 6MDX oraz 9MDX, zapewniają oczywiście doskonałe osiągi, moment obrotowy i trakcję, dając również większy komfort pracy. Są więc idealne zarówno dla flot wypożyczalni, jak i operatorów, którzy często zmieniają swój sprzęt.

Stanowisko operatoraze składaną belką ROPS lub certyfikowaną kabiną

W standardowym wyposażeniu prezentowanych modeli wodzideł znajduje się całkowicie nowy, składany pałąk ROPS, natomiast zintegrowana kabina jest opcją. Konstrukcja ROPS pozwala zachować wymagane standardy bezpieczeństwa na placu budowy, jednocześnie sprawia, że wozidła MDX są łatwiejsze w transporcie między miejscami pracy i umożliwiają łatwiejszą  pracę w miejscach o małej wysokości.

Zastosowana konstrukcja ROPS, dzięki uchwytowi i rozpórce gazowej jest przy tym łatwo składana ręcznie, a czynność ta jest bezpieczna i nie wymaga dużego wysiłku. Zaletą pałąka jest także aspekt ekonomiczny; mniejsza liczba elementów i prostsza konstrukcja to niższa cena maszyny.

Opcjonalna kabina z konstrukcją ROPS/FOPS zapewnia na pewno większy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Jest ona dobrze izolowana, tak że minimalizuje wszelkie wibracje i hałas z zewnątrz.  Dodatkowym jej wyposażeniem może być klimatyzacja, zapewniająca operatorowi wygodną pracę w każdych warunkach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.