[ATB] Technika

Zoomlion ZT68J najwyższy podnośnik teleskopowy na świecie

Data publikacji:

Firma Zoomlion Heavy Industry Science & Technology zajmuje się głównie opracowywaniem i produkcją dużego zaawansowanego technologicznie sprzętu w przemyśle maszynowym i rolniczym. Na targach Bauma China, które odbyły się w Shanghai New International Expo Center w dniach od 24 do 27 listopada 2020 r., chiński producent zaprezentował najwyższy podnośnik teleskopowy na świecie Zoomlion ZT68J.

Nowy, samojezdny podnośnik teleskopowy Zoomlion ZT68J charakteryzuje się maksymalną wysokością roboczą 67,5 m oraz zasięgiem 31 m. Model ten przewyższa dotychczasowego rekordzistę - podnośnik Snorkel 2100SJ pod względem wysokości roboczej o około 1,7 m.

Platforma robocza podnośnika ZT68J ma wymiary 2,44 x 0,91 m. Maksymalna nośność platformy wynosi 455 kg, do 300 kg nie jest ona ograniczona. Obrotnica zapewnia ciągły obrót w zakresie 360º, obrót platformy roboczej jest możliwy o ±90O.

Podnośnik Zoomlion ZT68J ma napęd na 4 koła, jego maksymalna prędkość poruszania się to 4,5 km/h. Prześwit maszyny wynosi 400 mm, przy czym zdolność pokonywania wzniesień określona została na 40%. Na wyróżnienie zasługuje nowy system wysuwania podpory, który zawiera siłowniki hydrauliczne umieszczone po wewnętrznej stronie wysięgnika. Trzy punkty mocowania zawiasów umożliwiają w tym przypadku sprawne wysuwanie i chowanie podpór. Innowacyjny jest również wysięgnik o kształcie wielokąta, zamiast tradycyjnego prostokątnego.

Wysięgnik główny podnośnika składa się z 4 sekcji i zakończony jest długim, dwusekcyjnym wysięgnikiem przegubowym o zakresie roboczym 125O (od -55O do +70º). Co warto podkreślić, do wysuwania wysięgnika zastosowano tylko jeden siłownik. Całkowita długość maszyny w stanie złożonym wynosi 15,5 m, szerokość 2,5 m, a wysokość 3,6 m. Na czas transportu wysięgnik jest składany pod belkę. Bezpieczna praca maszyny możliwa jest przy prędkości wiatru do 12,5 m/s (45 km/h).

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.