[ATB] Opinie użytkowników Groveżurawie wieżowe

Żuraw Grove w rafinerii Lotosu

Data publikacji:

Należąca do polskiego koncernu paliwowego Grupy Lotos firma Lotos Serwis, wzbogaciła się o nowy żuraw Grove GMK5180-16. Maszyna zakupiona w firmie Zeppelin Polska wykorzystana została do przeprowadzenia prac modernizacyjnych i remontowych w gdańskiej rafinerii.

Polska wykorzystana została do przeprowadzenia prac modernizacyjnych i remontowych w gdańskiej rafinerii. Żuraw terenowy marki Grove został wybrany przez firmę należącą do paliwowego potentata ze względu na wysoką jakość wykonania i duże możliwości podnoszenia. Co ważne, jest to możliwe do osiągnięcia przy zachowaniu kompaktowego formatu maszyny, co czyni żuraw Grove GMK5180-1 idealnym do zastosowania w rafinerii, gdzie przestrzeń jest ograniczona. GMK5180-1 ma nominalny udźwig 180 t, wysięgnik główny o długości 64 m i całkowitą wysokość podnoszenia 101 m.

Jest to największy żuraw pracujący na terenie zakładu. Dzięki w pełni wymienialnej przeciwwadze i dodatkowej wciągarce z GMK5200-1 ułatwia procesy logistyczne w każdej firmie dźwigowej. W maszynie GMK5180-1 może zostać zamontowany 18-metrowy wysięgnik dodatkowy wraz z intersekcjami oraz wysięgnikiem „heavy-duty”.

Sprzęt dobrze dopasowany

Firma w pełni wykorzystuje system MAXbase, który umożliwia różne konfiguracje wysięgników z asymetrycznym ustawieniem, aby ułatwić dopasowanie żurawia do ograniczonego placu budowy. Bez tego rozwiązania wszystkie wsporniki muszą być wysunięte na tę samą odległość, co jest problematyczne na ograniczonych placach budowy, na których mogą znajdować się przeszkody. Dlatego MAXbase poprawia wykresy obciążeń i pozwala operatorom żurawia lepiej wykorzystać jego pełny udźwig w ciasnych miejscach pracy.

GMK5180-1 jest również wyposażony w zestaw zbloczy hakowych oraz odporne na zużycie, innowacyjne sprzęgło VIAB turbo, które współpracuje z przekładnią Mercedes-Benz, zapewniając łagodny rozruch i hamowanie, a także niższe o 30% zużycie oleju napędowego (silnik Mercedes OM471LA o mocy 390 kW), co zapewnia wydajną i ekonomiczną pracę.

– Rafineria Grupy Lotos jest obecnie w trakcie prac remontowych i modernizacyjnych prowadzonych przez polskie firmy. Dzięki temu unowocześniamy zakład i wspieramy lokalne przedsiębiorstwa. Nowa maszyna idealnie pasuje na budowie, umożliwiając nam realizację wszystkich potrzebnych zadań

– komentuje Paweł Jan Majewski, prezes zarządu Grupy Lotos.

Dobry serwis

Warto dodać, że dostawca maszyny - firma Zeppelin Polska zapewniła wsparcie w zakresie obsługi i konserwacji żurawia - w ramach tego prowadzi kompleksowe szkolenia dla operatorów, aby pomóc im w pełni wykorzystać możliwości maszyny.

– Połączenie jakości marki Grove i naszego wsparcia jest powodem, dla którego zostaliśmy wybrani. Jesteśmy w pełni gotowi do świadczenia usług na najwyższym poziomie.     Chcielibyśmy podziękować firmie Lotos Serwis za zaufanie, jakim nas obdarzyli.

– mówi Marcin Mazurkiewicz, dyrektor handlowy Grove.

Grupa Lotos jest wiodącym polskim producentem benzyn bezołowiowych, oleju napędowego, olejów opałowych, paliw lotniczych, środków smarnych, bitumów i wosków. Spółka Lotos Serwis powstała w 2003 r. i zajmuje się m.in. utrzymaniem ruchu, montażem urządzeń, remontami, diagnostyką i rozmaitymi pomiarami w zakładach koncernu. Firma ta koncentruje się na zapewnieniu najwyższych standardów usług technicznych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.