[ATB] Nowości Bomag

Bomag BT 60 e - pierwszy skoczek na baterie

Data publikacji:

Maszyny z napędem elektrycznym śmiało wkraczają na rynek budowlany. Teraz Bomag, jeden z wiodących producentów w branży, prezentuje po raz pierwszy mocny akumulatorowy ubijak. Model BT 60e sprawdzi się idealnie przy budowie wykopów i rurociągów, w architekturze krajobrazu, zagęszczaniu zasypek i fundamentów, a także przy pracach naprawczych. Swoją przewagę ukazuje jednak w obszarach, w których obowiązują przepisy dotyczące emisji, takich jak wykopy czy przejścia podziemne.

Strategicznym celem firmy Bomag jest poszerzenie oferty produktowej o maszyny z elektrycznymi napędami, a tym samym zwiększenie konkurencyjności posiadanego asortymentu. Dzięki napędowi akumulatorowo-elektrycznemu skoczek BT 60e działa bez bezpośredniej emisji szkodliwych dla środowiska spalin, jednocześnie oferując optymalną technologię zagęszczania i siłę uderzenia, i to nawet przy długich okresach pracy.

Podobnie jak inne modele ubijaków z portfolio Bomag, model BT 60e jest również wyposażony w pełną ochronę silnika. Zapewnia to użytkownikom wysoką niezawodność na placu budowy, brak niepotrzebnych przestojów oraz oszczędność na kosztach konserwacji i napraw.

Sprawdzona technologia

Do obsługi ubijaka przeznaczone są dwie wersje akumulatorów 1000 lub 1400 Wh, przy czym oba modele akumulatorów, eP 20 lub eP 28, mogą być używane wymiennie. Sam proces wymiany akumulatorów jest szybki i łatwy dzięki zastosowaniu dźwigni zwalniającej.

Nie sprawi więc żadnych problemów nawet mniej doświadczonym pracownikom. Dla akumulatorów przygotowane są również standardowe i szybkie ładowarki. Do ważnych zalet bezemisyjnego ubijaka BT 60e zaliczyć także należy możliwość pracy nawet w niskich temperaturach. Ponadto dzięki napędowi elektrycznemu maszyna ta wymaga mniej konserwacji, ponieważ nie potrzebuje ani oleju silnikowego ani filtra powietrza.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.