[ATB] Nowości

Cel Manitou - zmniejszenie emisji dwutlenku węgla

Data publikacji:

Grupa Manitou, sformalizowała swoje partnerstwo z innowacyjną i odpowiedzialną ekologicznie firmą Neoline, która specjalizuje się w transporcie morskim za pomocą statków towarowych. Podpisując ten kontrakt, grupa przyspiesza swoje ekologiczne przemiany, wybierając rozwiązanie, które drastycznie zmniejsza wpływ na środowisko naturalne swojego eksportu do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także: Jeden operator - jeden podnośnik

Cenna współpraca pomiędzy Manitou Group i Neoline, która rozpoczęła się w 2017 roku, jest obecnie sformalizowana dzięki umowie podpisanej przez obu partnerów. Partnerstwo to obejmuje transport wszystkich lotniczych platform roboczych i ładowarek teleskopowych produkowanych przez Grupę Manitou we Francji za pośrednictwem statku towarowego napędzanego głównie siłą wiatru, skierowanego na rynek północnoamerykański. Produkty te zostaną załadowane w porcie Saint-Nazaire (Loire-Atlantique) w celu transportu do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych przez port Baltimore (Maryland).

Z ponad 1000 maszyn eksportowanych do Stanów Zjednoczonych rocznie, Grupa Manitou będzie miała załadowywać do 40 maszyn na rejs na pokładzie tego żaglowca. To rozwiązanie pozwala również na zmniejszenie do 90% emisji CO² w porównaniu z tradycyjnym statkiem towarowym odbywającym taką samą podróż.

Zgodnie z planem rozwoju linii pilotażowej Neoline, w najbliższych miesiącach rozpocznie się budowa pierwszego statku o długości 136 metrów i powierzchni żagla 4200 m². Zostanie on oddany do użytku na nowej trasie transatlantyckiej pomiędzy St-Nazaire, Baltimore, Halifax i St-Pierre & Miquelon.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.