[ATB] Technika

Jeden operator - jeden podnośnik

Data publikacji:

Kompaktowy podnośnik masztowy Leonardo HD firmy Bravi Platforms został stworzony już ćwierć wieku temu. W obecnych realiach to lekkie i niewielkie urządzenie nie tylko pozwala pracownikom na lżejszą a zarazem bardziej produktywną pracę, ale także gwarantuje zgodność z nowymi przepisami BHP.

Zobacz także: Spadek sprzedaży Caterpillar

Wystarczy bowiem stwierdzić, iż globalna pandemia w ciągu ostatnich miesięcy istotnie zmieniła obecną rzeczywistość. Konieczne stało się m.in. przemyślenie dotychczasowego stylu życia oraz zachowanie dystansu społecznego, niezbędnego dla zapewnienia wzajemnego bezpieczeństwa. Kluczowe w tej sytuacji stało się posiadanie odpowiednich narzędzi pracy.

– W obecnej sytuacji widzimy, że wielu wykonawców nie pozwala już dwóm osobom na pracę na tym samym urządzeniu, dlatego podesty, które są kompaktowe i wystarczająco zwrotne, aby umożliwić obecność większej ilości jednostek na placu budowy są właściwym rozwiązaniem w obecnych czasach, umożliwiając każdemu operatorowi efektywna pracę w pojedynkę – twierdzi Pierino Bravi, prezes firmy Bravi Platforms.

Leonardo HD pozwala pracownikowi znacznie zwiększyć swoją wydajność, a zarazem robić to bezpiecznie i wygodnie. Operator nie marnuje już cennej energii, wspinając się po drabinach, montując rusztowania bądź przesuwając podnośniki przepychane.

– Wynalazłem Leonardo HD z prostego powodu: byłem zmęczony marnowaniem czasu i pieniędzy spowodowanym wielokrotnym montowaniem rusztowań, zamiast wykonywaniu swojej pracy – dodaje Pierino Bravi. Dziś ta metoda pozwala pracownikom nie tylko być bardziej produktywnym, ale także gwarantuje zgodność z nowymi przepisami, zapewniając odpowiedni dystans trzymając się zasady: jeden operator - jeden podnośnik.

Kompaktowy Leonardo HD

Podnośnik masztowy Leonardo HD to najnowsza generacja produktu wprowadzonego na rynek w 1995 r. - przeznaczony do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Ważący 510 kg model, jest niezwykle kompaktowy (0,76 x 1,1 m), wyposażony w obustronnie rozsuwany podest o udźwigu 180 kg zapewniający wystarczająco dużo miejsca zarówno dla operatora oraz wszystkich niezbędnych narzędzi. Podest ten może być podnoszony na 2,9 m (poziom podłogi), umożliwiając tym samym pracę na wysokości maksymalnie 4,9 m.

Wyposażony jest w bezobsługowy maszt wykonany ze specjalnego stopu aluminium, objęty dziesięcioletnią gwarancją producenta. Stalowa, wytrzymała konstrukcja oraz duży prześwit, pozwalają na pracę w najtrudniejszych warunkach, bezproblemowe poruszanie urządzenia na nierównym podłożu oraz pokonywanie przeszkód o wysokości do 10 cm.

Leonardo HD, dzięki swoim kompaktowym rozmiarom mieści się w większości wind, co ułatwia jego transport na górne piętra budynków - jest przy tym w stanie przejechać przez standardowe drzwi. Dzięki zdolności pokonywania wzniesień o nachyleniu do 35% podnośnik firmy Bravi radzi sobie nawet w trudnych warunkach terenowych - poza tym może zostać załadowany do każdego samochodu ciężarowego, a także do małego auta dostawczego. Układ jezdny urządzeń zapewnia dobrą zwrotność (zewnętrzny promień skrętu - 1,25 m) i prędkość „przejazdową” 3 km/h, ograniczoną w przypadku podniesienia platformy do 0,6 km/h (czas podnoszenia/opuszczania platformy – 16/21 s).

Podnośnik ma napęd elektryczny i jest zasilany prądem o napięciu 24 V (2 akumulatory o napięciu 12 V) - Leonardo HD wyposażony jest w zasilacz 110/220 V umożliwiający ponowne naładowanie w krótkim czasie. Łatwą obsługę zapewniają panel sterowniczy (duży wyświetlacz LCD) znajdujący się na podwoziu oraz pulpit sterowniczy z wielofunkcyjnym dżojstikiem, który pozwala na precyzyjne prowadzenie i kierowanie za pomocą jednej ręki. Leonardo HD standardowo wyposażony jest także we wbudowany czujnik nachylenia, migające światła, a także alarm dźwiękowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.