[ATB] Nowości

Earthmax - gigant firmy BKT

Data publikacji:

Firma BKT uzupełnia serię specjalistycznych opon terenowych o model Earthmax SR 468 dedykowany do wozideł sztywnoramowych. Jak dotąd prototyp został wykonany w rozmiarze 40.00 R 57 i jest gotowy do przetestowania w nadchodzących miesiącach przez inżynierów BKT.

    produkcja oponyogromna oponanajwiększa oponazarząd

Zobacz także: Proxy Trade z dużym asortymentem

Historia Earthmax-a SR 468 jest szczególna, ponieważ nowe maszyny do produkcji tej ogromnej opony dotarły do indyjskiej fabryki w Bhuj w styczniu 2020 r., tuż przed lockdownem, które dotknęło - na różnych poziomach i w różnym czasie - również kontynent azjatycki.

Początkowo, ze względu na sytuację awaryjną wywołaną przez pandemię Covid-19, maszyny, które dotarły do Bhuj, nie zostały natychmiast zainstalowane. Dopiero po tymczasowym zamknięciu zakładów produkcyjnych BKT, które było niezbędne do wdrożenia rygorystycznego planu bezpieczeństwa dla wszystkich pracowników, powrócono do szeregu działań, włącznie z montażem maszyn do produkcji opon - gigant 57".

– Pomimo pandemii i ekstremalnych trudności spowodowanych sytuacją, w BKT osiągnęliśmy to, co niemożliwe. Z oponą - gigant 57", której prototyp powstał dzięki niezwykłej determinacji moich współpracowników, chcemy wysłać pozytywny sygnał do rynku, do naszych partnerów, dystrybutorów i do naszych użytkowników końcowych. W BKT badania i rozwój nad nowymi produktami, które pomagają w rozwoju firmy, ale i całego sektora nie zatrzymały się. Firma BKT zawsze znajduje nowe drogi rozwoju, nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach. Jest to szczególnie ważne, że mamy do czynienia z największym rozmiarem opon, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez BKT – mówi Rajiv Poddar, dyrektor generalny BKT.

Earthmax SR 468 łączy w sobie cechy charakteryzujące tę rodzinę opon radialnych stosowanych w pojazdach terenowych. Cóż się pod tym kryje? Przede wszystkim konstrukcja All Steel, która zapewnia większą odporność na uszkodzenia, mieszanka stworzona w celu ograniczenia generowanego ciepła czy też bieżnik o głębokości E-4, który pozwala z powodzeniem pracować w bardzo trudnych warunkach terenowych. Nowa opona firmy BKT będzie przechodzić rygorystyczne testy do wiosny 2021 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.