[ATB] Technika Proxy Trade

Proxy Trade z dużym asortymentem

Data publikacji:

Podczas wykonywania wąskich i precyzyjnych wykopów przeznaczonych do kładzenia kabli lub rur, niezastąpioną maszyną jest koparka łańcuchowa. W odróżnieniu od standardowych koparek, wersje łańcuchowe tną grunt nawet 3-4 razy szybciej, gdyż działają w jednym, ciągłym ruchu, a usuwana gleba dzięki zastosowaniu ślimaków odprowadzana jest na boki i nie zbryla się, co jest ważne przy końcowym zasypywaniu wykopu.

Zobacz także: Earthmax - gigant firmy BKT

Koparki łańcuchowe umożliwiają zachowanie prostoliniowego wykopu o żądanej, stałej głębokości, który jest gotowy do dalszych działań, a jego dno jest oczyszczone. Dostępne na rynku urządzenia to koparki prowadzone oraz osprzęt dodatkowy, montowany np. na miniładowarkach lub tradycyjnych koparkach. W niniejszym zestawieniu przedstawiono wybrane rozwiązania na naszym rynku.

Proxy Trade

Koparki Skidsteer z wysokim przepływem w zależności od wybranego modelu do pracy wymagają nośnika w postaci ładowarki lub tradycyjnej koparki o masie własnej od 1,8 do 10 ton. Dostępne są z mocowaniem: dwusworzeniowym, ładowarkowo przesuwnym oraz mini ładowarkowym. Podstawowym modelem w ofercie firmy Proxy Trade jest koparka łańcuchowa ZT H08 mocowana do ładowarki lub tradycyjnej koparki o masie własnej 1,8-2,5 t. Układ hydrauliczny powinien zapewniać ciśnienie od 150 do 185 barów i przepływ od 20 do 40 l/min. Świder odsypujący urobek umieszczono po prawej stronie. Maksymalne głębokość kopania wynosi 68 cm, a szerokość kopania to standardowo 11 cm. Opcjonalnie można ją zwiększyć do 13-16 cm. Wyposażenie maszyny zawiera niezbędne narzędzia i smarownicę oraz przewody hydrauliczne zakończone śrubunkiem.

Z drugiej strony w ofercie Proxy Trade są najwydajniejsze maszyny serii XHD obejmującej 3 modele: XHD 900, XHD 1200 oraz XHD 1500, które do swej pracy wymagają nośnika z układem hydraulicznym o ciśnieniu roboczym w zakresie 180-240 barów i przepływie oleju 60-135 l/min. Oferowana głębokość kopania w zależności od modelu wynosi 90, 120 i 150 cm przy szerokości rowka od 15 do nawet 35 cm. Regulowana płoza zapewnia skuteczną kontrolę głębokości w 3 różnych pozycjach A, B oraz C. Producent oferuje także szeroki wybór łańcuchów w rozmiarach 100, 150, 200, 250 i 300 mm. Dostępne są do wyboru: łańcuch z zębami do ziemi, łańcuch z zębami mieszanymi, a także łańcuch z zębami wolframowymi (tungsten).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.