[ATB] Technika

Hybrydowa wieża oświetleniowa od Himoinsa

Data publikacji:

Będąca wiodącym projektantem i producentem rozwiązań z zakresu energetyki firma Himoinsa wprowadza na rynek nową wieżę oświetleniową. Prezentowana wersja HBOX+ Hybrid łączy w sobie system akumulatora i silnika wysokoprężnego zgodnego z normą emisji spalin Stage V. Wieża zawiera ponadto inteligentny system sterowania, który zarządza funkcjami systemu hybrydowego, zapewniając w ten sposób wyjątkową łatwość użytkowania.

    Hybrydowa wieża oświetleniowa od Himoinsa

Oświetleniowe wieże hybrydowe to nowoczesne urządzenia pozwalające zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, poziomu hałasu, z jednoczesnym ograniczeniem kosztów operacyjnych. Są więc idealnym rozwiązaniem na imprezy i obszary robocze, o wysokich standardach ograniczania emisji dźwięku i spalin. W firmie Himoinsa kluczowym elementem strategii rozwoju produktów jest maksymalizowanie trwałości urządzeń Mobile Power, skierowanych głównie do sektorów wynajmu i budownictwa. Dlatego oferowane rozwiązania są na najwyższym poziomie. Wieża HBOX+ Hybrid zachowuje wszystkie osiągi wersji z silnikiem wysokoprężnym, mając również mobilną przewagę w postaci zasilania akumulatorem LFP.

Uniwersalna wieża oświetleniowa

HBOX+ Hybrid może pracować w czterech różnych trybach, czyli w 100% trybie elektrycznym, w 100% zasilanym dieslem, w trybie hybrydowym akumulator + silnik wysokoprężny, może być też zasilana z sieci lub innego zewnętrznego źródła np. agregatu prądotwórczego. Ważne, że w żadnym z wymienionych trybów nie następuje zmniejszenie wydajności oświetlenia. Celem układu hybrydowego jest jednak redukcja śladu węglowego. W tej kwestii wieża uzyskuje redukcję poziomu emisji dwutlenku węgla do 2600 kg rocznie, działając przez 8 h dziennie w trybie hybrydowym.

Inteligentny system sterowania ze sterownikiem CET8 zawiera asystenta, który prowadzi użytkownika w zakresie konfiguracji i obsługi urządzenia. Dedykowana CET8 Hybrid APP pozwala na zdalną łączność i kontrolę nad wieżą z poziomu smartfona, tabletu lub komputera. Można tutaj sprawdzić kluczowe wskaźniki, takie jak stan baterii, poziom paliwa i czas serwisowania, a nawet zarządzać wydajnością sprzętu wydłużając czas jego pracy lub zwiększając moc oświetlenia.

System sterowania pozwala także na programowanie i zarządzanie wydajnością sprzętu w oparciu o zdefiniowane przez użytkownika godziny pracy. HBOX+ Hybrid jest w stanie pracować nieprzerwanie do nawet 16 h przy zerowej emisji i zerowym hałasie. Zintegrowany system ściemniania może automatycznie regulować różne zmienne (natężenie światła, czas pracy na baterii itp.) i wybierać w elastyczny sposób najlepszy tryb pracy w zależności od potrzeb. Przy maksymalnej mocy świetlnej czas pracy urządzenia w trybie zerowej emisji jest skrócony do 4 h dla urządzeń wyposażonych w dwa akumulatory.

Możliwości zasilania

Wieża oświetleniowa HBOX+ Hybrid wyposażona jest w akumulatory litowo-żelazofosforanowe LFP, dla których przewidziano żywotność 6000 cykli ładowania. Ich ważnymi zaletami są wydłużony czas pracy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa pod względem stabilności chemicznej. Okres ładowania baterii wynosi nieco ponad 3 h, ale w tym czasie wieża może nadal działać z włączonymi reflektorami, zapewniając nieprzerwaną pracę. Opcjonalnie można zamówić dodatkowy akumulator podwajając jego pojemność i minimalizując godziny pracy silnika. Jeżeli chodzi o silnik to wieża wyposażona jest w dwucylindrowy silnik Yanmar 2TNV 70 wyróżniający się zoptymalizowanym zużyciem paliwa poniżej 0,55 l/h i wydłużonymi okresami między przeglądami do 600 h.

Oświetlenie wieży w technologii LED zawiera 4 reflektory o mocy 350 W (chipy 50X50 SMD), posiada też ważną funkcję ściemniania diod, która umożliwia stopniowe uruchamianie w celu uniknięcia olśnienia podczas pracy przy budowie dróg. Hydrauliczny maszt wieży ma maksymalnie wysokość 8,3 m i może obracać się w zakresie 360°. Reflektory zapewniają wydajność świetlną na poziomie 120 tys. lumenów i mogą oświetlić obszar do 6400 m². Kolejne modele wież oświetleniowych Himoinsa zostaną wprowadzone pod koniec 2023 r. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.