[ATB] Aktualności CaterpillarCAT

Spadek sprzedaży Caterpillar

Data publikacji:

Renomowany producent maszyn budowlanych Caterpillar opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 9,9 mld USD wobec 12,8 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 23% rok do roku.

Zobacz także: Chiński prototyp

Sprzedaż spadła we wszystkich regionach działalności oraz w trzech głównych segmentach: budownictwie (23%), górnictwie (21%), energetyce i transporcie (24%). W Ameryce Północnej odnotowano największy spadek o 38%. Natomiast Europa, Afryka i Bliski Wschód (EAME) odnotowały spadek sprzedaży o 3%, a region Azji i Pacyfiku spadł o 13%. Zysk na akcję w trzecim kwartale 2020 r. wyniósł 1,22 USD. W analogicznym okresie 2019 r. spółka Caterpillar osiągnęła zysk na akcję w wysokości 2,66 USD.

– Jestem dumny z wyników naszego globalnego zespołu, ponieważ nadal bezpiecznie radzimy sobie z pandemią, jednocześnie niezmiennie angażując się w obsługę naszych klientów – powiedział Jim Umpleby, prezes i dyrektor generalny Caterpillar. – Nasze wyniki za trzeci kwartał w dużej mierze odpowiadały naszym oczekiwaniom, a pozytywne oznaki w niektórych branżach i obszarach geograficznych nas zachęcają. Realizujemy naszą strategię i jesteśmy gotowi szybko reagować na zmieniające się warunki rynkowe – podsumował.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.