[ATB] Technika

Kleemann z nowościami do Monachium

Data publikacji:
Kleemann z nowościami do Monachium

Należąca do Grupy Wirtgen firma Kleemann zaprezentuje na nadchodzących targach Bauma 2022 swoje nowości dla zrównoważonej produkcji w kamieniołomach i w recyklingu. Na tegorocznej imprezie w Monachium przedstawione zostanie łącznie 9 mobilnych instalacji do kruszenia i przesiewania oraz koncepcja systemów sterujących Spective. Światową premierę będzie mieć nowa kruszarka udarowa Mobirex MR 130(i) PRO łącząca wysoką wydajność i precyzję działania.

Kruszarka MR 130(i) to nowy członek rodziny z linii Kleemann PRO. Obejmuje bardzo szeroki zakres zastosowań w pozyskiwaniu kamienia i recyklingu materiałów. Dzięki masywnemu wirnikowi, mocnemu napędowi elektrycznemu 250 kW oraz systemowi ciągłego podawania (CFS) jednostka ta gwarantuje bardzo wysoką i stabilną przepustowość. Kleemann stosuje całkowicie elektryczną koncepcję napędu, również  z opcją zewnętrznego zasilania, i - co ważne - gwarantuje przy tym niskie zużycie energii na tonę produktu końcowego. Opcją dla prezentowanej kruszarki jest duży dwupoziomowy przesiewacz wtórny, który umożliwia produkcję dwóch sklasyfikowanych ostatecznych rozmiarów ziarna.

Rozszerzenie programu badań przesiewaczy

Mobiscreen MSS 802(i) Evo jest nowym mobilnym ekranem przesiewającym o dużej mocy, przeznaczonym do różnych zastosowań. Szeroki zakres powierzchni roboczej przesiewacza i proste ustawianie parametrów pozwalają na łatwe dostosowanie maszyny do bieżących warunków pracy. Przykładowo, jeśli drobny produkt końcowy ma być przesiewany ze szczególnie grubego materiału wsadowego, instalację można szybko przestawić z trzech do dwóch końcowych rozmiarów ziarna. Kolejne zalety instalacji to prosta obsługa dzięki intuicyjnemu systemowi sterowania.

Linia Evo2  - elastyczne możliwości zastosowania

Nowe instalacje z linii produktów Evo2 to kruszarka szczękowa Mobicat MC 110(i) oraz kruszarka stożkowa Mobicone MCO 90(i). Seria obejmuje również mobilne kruszarki udarowe Mobirex MR, które  imponują elastycznymi możliwościami zastosowania w kamieniołomach i recyklingu. Urządzenia sygnowane logiem Evo2 wyróżniają się wydajną koncepcją napędu i inteligentnymi systemami przeciążeniowymi. Ich obsługa jest bardzo uproszczona dzięki systemowi sterowania Spective.

Koncepcja obsługi Spective z nowymi funkcjami

Innowacyjny system obsługi Spective obejmuje różne komponenty, które są idealnie do siebie dopasowane. Oprócz intuicyjnego panelu dotykowego i różnych pilotów radiowych, dedykowana aplikacja Spective Connect wspiera cyfryzację miejsca pracy w ten sposób, że wszystkie istotne informacje o procesie i raporty mogą być wyświetlane na smartfonie bez konieczności opuszczania urządzenia podającego. Na targach zaprezentowane będą ponadto nowe funkcje Spective Connect, takie jak np. narzędzie konfiguracyjne, które wspiera operatora w doborze właściwych ustawień maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.