[ATB] Nowości Doosan

Łyżki z nowej serii od Doosan

Data publikacji:

Firma Doosan wprowadziła do oferty serię łyżek uniwersalnych o pojemności od 2 do 6,7 m³ do cieszących się największą popularnością ładowarek kołowych tej marki. Nowa seria łyżek uniwersalnych stanowi pierwszy etap rozszerzenia oferty narzędzi do ładowarek kołowych Doosan. 

 

Nowe łyżki produkowane są z wykorzystaniem stali Hardox, co zapewnia lepszą ochronę przed zużyciem w porównaniu do łyżek ze stali hartowanej. Wszystkie elementy mające kontakt z ziemią lub materiałami zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić optymalną penetrację materiału, a tym samym zmniejszyć zużycie paliwa. Nowe amortyzatory zapewniają wyższy komfort operatora i zmniejszają obciążenia zarówno samej ładowarki, jak i konstrukcji łyżki. Wszystkie łyżki są wyposażone w nowe amortyzatory, co stanowi element wyposażenia standardowego. Firma Doosan zdecydowała o wprowadzeniu tej innowacji po uzyskaniu pozytywnych wyników trwających dwa lata testów. Osłony łyżek są teraz zamontowane na trwałej gumowej gąsienicy, co redukuje wstrząsy i hałas podczas odchylania łyżek. 

Możliwość pełnej konfiguracji

– Nowa seria wydajnych łyżek uniwersalnych zapewnia niemal pełną konfigurację. Oprócz ustawienia zębów oraz przykręcanych krawędzi łyżek, klienci mogą wybierać spośród wielu funkcji, takich jak system szybkozłączy, kształt dna łyżki, rodzaj osłony przed rozpryskami, osłona łyżki, kształt lemiesza i inne – przekonuje Damien Dambre, kierownik produktu ds. rozwoju zastosowań specjalnych i osprzętu Doosan Infracore Europe.

Dystrybutorzy Doosan mogą korzystać z internetowego narzędzia „Konfigurator łyżek do ładowarek kołowych Doosan do stworzenia łyżek do ładowarek kołowych Doosan dopasowanych do oczekiwań klienta”. Narzędzie pomaga skonfigurować łyżkę w 8 prostych krokach, oferując porady na każdym etapie, ułatwiające dilerowi dokonanie wyboru zgodnego z wymaganiami klientów.

W trosce o detale

Jak to wygląda w praktyce firma zaprezentowała na przykładzie łyżki wybranej do nowej ładowarki kołowej Doosan DL580-5, zakupionej przez francuską firmę Cheval Group w filii dilera Doosan ITT Mach10 w Lyonie. Nowa ładowarka DL580-5 jest wykorzystywana do transportu surowca z wyrobiska kamieniołomu i ładowania go do leja kruszarki na terenie obiektu Cheval Group w Drôme.

Po dokonaniu wyboru ładowarki kołowej Doosan przeprowadzono szczegółową analizę warunków w kamieniołomie i preferencji operatora w celu dokładnego określenia odpowiedniej konfiguracji ładowarki ze szczególnym uwzględnieniem nie tylko opon, ale przede wszystkim łyżki zamontowanej na maszynie. Na potrzeby zastosowania w Drôme dystrybutor dostarczył łyżkę o pojemności 6,7 m³ i szerokości 3,4 m, której specyfikację wybrano w porozumieniu z operatorem maszyny za pomocą narzędzia do konfiguracji. 

Wybrany przy użyciu tego narzędzia typ łyżki ma zaokrąglony kształt preferowany przez operatora, ochronne płytki trudnościeralne pod łyżką, wypukłe obcinacze boczne i przykręcane, trzyczęściowe, odwracalne, proste przeciwostrze. Łyżka została również wyposażona w górną osłonę przed rozpryskami do ochrony siłowników. 

Do pełnej oferty

Nowa seria łyżek jest przeznaczona do pełnej oferty ładowarek kołowych firmy Doosan obejmującej 13 modeli o masie roboczej od 12 do 36 t i pojemności łyżki od 1,9 do 6,7 m³, co odpowiada szerokiemu zakresowi transportowanych materiałów i zastosowań. Standardowe wyposażenie ładowarek kołowych Doosan obejmuje wiele zaawansowanych funkcji, które w przypadku innych oferowanych na rynku maszyn dostępne są wyłącznie jako wyposażenie opcjonalne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.