[ATB] Nowości MB Crusher

MB Crusher dla górnictwa

Data publikacji:

Włoska firma MB Crusher, znana z produkcji łyżek kruszących i przesiewających, kieruje swoją ofertę m.in. do przemysłu górniczego. Dała temu wyraz, biorąc udział w targach Mining Indonesia 2017, które odbyły się w Jakarta International Expo w połowie września. Podczas praktycznych prezentacji widzowie zobaczyli między innymi nowoczesny model łyżki kruszącej BF120.4.

W przemyśle budowlanym produkty MB Crusher są jednoznacznie kojarzone z produkcją łyżek kruszących i przesiewających. Włoskie przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i dystrybucją maszyn dla górnictwa i kopalnictwa, robót ziemnych, rozbiórki i recyklingu. Najnowsze modele włoska firma prezentuje podczas targów i wystaw na całym świecie. Kilka ciekawych rozwiązań mogli obejrzeć zwiedzający targi Mining Indonesia 2017, które odbyły się w dniach 13-16 września w Jakarta International Expo. Impreza organizowana jest przez PT Pamerindo Indonesia, członka UBM Allworld i była to jej 18 edycja. Zakres tematyczny wystawy jest dość szeroki i obejmuje wszelkiego rodzaju pojazdy i narzędzia wydobywcze, maszyny transportowe oraz wiele innych. To największa w Azji międzynarodowa wystawa sprzętu górniczego.
Włoscy specjaliści od kruszenia i recyklingu zaprezentowali się podczas wystawy wraz ze swoim lokalnym partnerem, firmą PT. Universal Tekno Reksajaya, członkiem United Tractors.
Podczas targów pokazano między innymi duże łyżki kruszące BF120.4 opracowane z myślą o koparkach o masie ponad 30 ton. Włoska konstrukcja ma pojemność 1,3 m³ i wyróżnia się wydajnością na poziomie 50 m³/h. Jak twierdzi sam producent, BF120.4 „została stworzona w celu spełnienia szczególnych potrzeb kruszenia w kamieniołomach i na wysypiskach, do zbiorowego recyklingu, w obszernych miejscach pracy”. Gotowa do pracy BF120.4 charakteryzuje się masą niespełna 5 ton. Ma 1,65 m szerokości i 2,15 m długości. Do pracy wymaga układu hydraulicznego o przepływie 220 l/min i ciśnieniu 220 barów.
MB Crusher kładzie nacisk na produkcję urządzeń, które zapewnią wzrost wydajności w zastosowaniach górniczych. Jedną z propozycji firmy w tym zakresie są właśnie łyżki kruszące.
Włosi przekonują, że maszyny spod znaku MB Crusher mogą być wręcz rewolucyjnym rozwiązaniem dla przemysłu górniczego i mogą zmienić sposób pracy górników. Są bardziej wszechstronne podczas transportu, mogą pracować w miejscach o ograniczonym dostępie, do których tylko koparki mogą dotrzeć, kruszyć materiał i optymalizować tym samym przestrzeń roboczą.


Obecnie już kilka firm działających w kopalniach i kamieniołomach korzysta z przystawek MB Crusher. W Indonezji jedna z firm zainstalowała na koparce Komatsu łyżkę przesiewającą MB-S23 w celu czyszczenia skały aluwialnej z piasku, błota, gliny itp. Po oczyszczeniu przesiewany materiał jest rozdrabniany i używany do prac konserwacyjnych. W Bahrajnie łyżka krusząca BF90.3 wykorzystywana jest do kruszenia wapienia, który jest stosowany jako podstawa dla projektów budowy dróg. W dużym kamieniołomie w pobliżu Paryża, we Francji, kolejna łyżka krusząca, tym razem BF135.8, zamontowana jest na koparce Volvo i odpowiedzialna za kruszenie twardych skał krzemu.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.