[ATB] Nowości

Nowa generacja minikoparek JCB

Data publikacji:

W odpowiedzi na wymagania rynkowe, firma JCB poszerza swoją ofertę o nową linię produktów „Next Generation”, z 3,5-tonową minikoparką zero tail swing oraz 3,6-tonowym modelem o konstrukcji konwencjonalnej.

Wysokowydajny układ hydrauliczny

Na wyróżnienie zasługuje zastosowany wysokowydajny, nowoczesny układ hydrauliczny. Prezentowane koparki JCB wykorzystują elektro-proporcjonalną pompę hydrauliczną Bosch-Rexroth o zmiennej wydajności, która wykrywa bieżące obciążenie układu.

W ten sposób wyeliminowano możliwość zgaśnięcia silnika i umożliwiono wykorzystanie potencjału jego mocy. Centralny blok zaworowy jest zamknięty dla zapewnienia lepszych przepływów oraz płynniejszej i bardziej precyzyjnej pracy. Cały układ hydrauliczny jest wyposażony w czołowe uszczelki typu O-ring, gwarantujące maksymalne uszczelnienie, a wszystkie węże hydrauliczne oznaczono kolorami w celu ułatwienia ich identyfikacji.

Dostępny w standardzie jest też wysokoprzepływowy, pomocniczy układ hydrauliczny dwustronnego działania o wydajności 70 l/min. Przepływ w układzie jest sterowany za pomocą proporcjonalnej rolki obsługiwanej kciukiem na prawym dżojstiku. Można także zamówić pomocniczy układ hydrauliczny o niskim przepływie 30 l/min, sterowany za pomocą rolki kciuka na lewym dżojstiku. Tryby pomocnicze wysokiego i niskiego przepływu zapewniają większą kompatybilność z dedykowanym osprzętem roboczym i zwiększają wydajność pracy.

 

Nowa, mocniejsza konstrukcja

Kompaktowe koparki JCB mają nową, sztywniejszą konstrukcję podwozia z ramą typu H, 12 dedykowanych punktów mocowania, ulepszoną konstrukcję lemiesza oraz poprawiony układ jezdny. Zmieniono również geometrię łyżki, aby poprawić wydajność podnoszenia i załadunku. W obu modelach zastosowano pojedynczy wysięgnik główny o długości 2,45 m i dostępne są 2 opcje ramion, o długości 1,3 i 1,6 m.

Komfort pracy dla operatora

Modele 35Z-1 i 36C-1 mają takie same dostępne rozwiązania w kwestii kabiny operatora i konstrukcji zadaszenia. Kabina ma płaskie przeszklenia, aby zminimalizować ewentualne koszty wymiany, przednią szybę podzieloną w stosunku 70/30 dla lepszej widoczności. Opcjonalnie dostępna jest osłona FOPS poziomu 1, która zapewnia dodatkową ochronę. Zarówno kabina, jak i zadaszenie są standardowo wyposażone w światła robocze LED z funkcją follow-me-home.

W zależności od wybranego wariantu, wyposażenie stanowiska operatora obejmuje ogrzewanie, klimatyzację, amortyzowany fotel z wysokim oparciem, elektro-proporcjonalne sterowanie, wyjmowaną matę podłogową, radio Bluetooth, gniazdo 12 V i dwa porty USB, 4” ekran LCD, system bezpieczeństwa JCB 2Go oraz immobilizer. Koparki w standardzie wyposażono również w system telematyki JCB LiveLink, aby zapewnić łatwy serwis i konserwację oraz maksymalną produktywność.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.