[ATB] Nowości

Nowa koncepcja agregatów prądotwórczych

Data publikacji:

Himoinsa przedstawiła nową koncepcję agregatów prądotwórczych HS do zastosowań stacjonarnych. Nowa konstrukcja umożliwia prosty i szybki montaż urządzenia.

Zobacz także: Partnerstwo przyszłości

Gama HS składa się z agregatów prądotwórczych o mocy 10 do 50 kVA, 50 Hz i 60 Hz. Dostępne są obudowy w trzech różnych rozmiarach, dostosowanych do różnych modeli w zależności od ich mocy. Urządzenia wyposażone są w silniki marki Yanmar, zaprojektowane wyłącznie dla stacjonarnej gamy Himoinsa.

Oprócz innych wysokiej jakości komponentów spółka zastosowała alternatory Stamford i Meccalte, które zapewniają pełne bezpieczeństwo pracy w sytuacjach awaryjnych. Obudowy zapewniają wysoki poziom ochrony przed korozją i utlenianiem. Zachowując swoją pozycję best-in-class na rynku.

Agregaty zostały tak wyposażone, aby zagwarantować szybką i niezawodną reakcję w zakładach przemysłowych, obiektach handlowych i mieszkalnych, gdzie ciągłość zasilania w przypadku jakiejkolwiek awarii sieci ma kluczowe znaczenie.

Łatwa instalacja i konserwacja

Gama HS została zaprojektowana z myślą o umożliwieniu prostego montażu. W tym celu urządzenia są wyposażone w punkty kotwienia do zakładania znormalizowanych pierścieni do podnoszenia. Posiadają także zestaw do wysuwania, który ułatwia dostęp do agregatu podczas przeglądów, prac konserwacyjnych i montażu różnych zbiorników paliwa bez konieczności stosowania podnośnika. Opcjonalne rozwiązania obejmują zestawy do podnoszenia oraz płozy do podnoszenia wózkiem widłowym.

Nowa konstrukcja obejmuje całkowicie zdejmowane drzwiczki, co znacznie ułatwia dostęp do wnętrza urządzenia w celu przeprowadzenia konserwacji lub wyczyszczenia elementów wewnętrznych, umożliwiając jednocześnie zmniejszenie przestrzeni wymaganej podczas montażu, kiedy agregat jest umieszczany w pomieszczeniu bądź budynku.

Funkcjonalność: szybko-złączki

Agregaty prądotwórcze HS zawierają dwa wejścia kabli dystrybucyjnych, które zapewniają łatwe podłączenie i obsługę; dolny wlot z przodu, który zmniejsza powierzchnię zajmowaną przez agregat oraz alternatywny wlot z dołu, aby ułatwić połączenia zgodnie ze specyfikacjami i warunkami każdej instalacji. Oba zawierają ochronną aluminiową osłonę, która zapobiega przedostawaniu się elementów z zewnątrz.

Jedna wersja ma wbudowany SZR w centrali alarmowej, co ułatwia podłączenie do sieci bez konieczności posiadania zewnętrznego panelu SZR w innym miejscu w pomieszczeniu. Dostępna jest również inna wersja do zewnętrznego przełączania z różnymi panelami sterowania i konfiguracjami mocy w zależności od potrzeb instalacji.

Modułowość. Skalowalna autonomia

Modułowa i wszechstronna konstrukcja umożliwiająca stosowanie różnych zbiorników paliwa z metalu, o różnej pojemności i zapewniających różne poziomy autonomii. Klient ma wybór, który zbiornik paliwa najlepiej odpowiada jego potrzebom, a także możliwość jego wymiany. W tym celu stworzono projekt, który zapewnia prosty, szybki i bezpieczny montaż.

Dźwiękoszczelność

Obudowa wyłożona jest samogasnącą pianką poliuretanową oraz wełną mineralną o wysokiej gęstości. Ponadto projekt przygotowano z myślą o optymalizacji rozmieszczenia i ustawienia wlotów powietrza, tak aby obniżyć poziom hałasu i uniemożliwić przedostawanie się wody do wnętrza urządzenia.

Gama HS wprowadza tłumik nowej konstrukcji, który zapewnia komfortowy poziom hałasu w środowisku przemysłowym, oferując możliwość zamontowania zestawu wyciszającego, jeżeli wymaga tego projekt instalacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.