[ATB] Nowości

Nowe rozwiązania Wacker Neuson dla placu budowy

Data publikacji:

Firma Wacker Neuson zapewnia swoim klientom kompleksowe rozwiązania do prac budowlanych. Wiosną 2021 prezentuje swoją nową ofertę kompaktowych maszyn, która zawiera koparki, wozidła, innowacyjne rozwiązania w zakresie zagęszczania, a także urządzenia typu Zero Emission.

W ofercie Wacker Neuson znalazły się 3 nowe minikoparki w klasie 4-5 ton. Są to modele ET42, EZ50 Zero Tail oraz ET58 wyposażone w nowy Active Working Signal (AWS), zwiększający bezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu koparki. Na masce silnika zamontowany jest pasek z diodami LED, który podświetla się na czerwono i wskazuje gotowość maszyny do pracy. Rozwiązanie proste lecz skuteczne.

Kolejną nowością dla koparki gąsienicowej ET42 jest opcjonalny Vertical Digging System (VDS), który umożliwia precyzyjne pionowe kopanie również na nierównym podłożu, przy krawędziach chodnika lub na zboczach. W klasie kompaktowej, takie rozwiązanie udostępnia tylko Wacker Neuson. System VDS zapewnia 25% oszczędności materiału i czasu podczas wykopywania/ zasypywania, wymaga jednak wbudowania w podwozie mechanizmu wychyłu. Mimo tego koparka zachowuje tą samą wysokość własną oraz wysokość wysypu i głębokość kopania, jak model bez VDS.

Kompaktowe koparki ET42, EZ50 i ET58 zapewniają ponadto duże siły podnoszenia, kopania, szybsze cykle pracy, a za sprawą 3-punktowej kinematyki, także większą siłę odspajania, głębokość kopania i wysokość wysypu. Precyzyjne sterowanie i wysoką wydajność zapewnia innowacyjny system hydrauliczny Load Sensing Flow Sharing, który automatycznie dostosowuje się do bieżącego obciążenia.

Ładowarki WL 28 i TH412

Wacker Neuson prezentuje także dwie zoptymalizowane, uniwersalne ładowarki, ze sterowanym elektronicznie napędem jezdnym i 4 różnymi trybami jazdy. Standardowe funkcje obejmują tryb automatyczny oraz tryb Eco zmniejszający prędkość obrotową silnika po uzyskaniu ustawionej przez operatora prędkości jazdy.

Opcjonalnie dostępne są także tryby osprzętu dodatkowego, w którym natężenie przepływu hydraulicznego na przystawce jest zawsze stałe, oraz M-Drive, gdzie prędkość obrotową silnika można regulować za pomocą gazu ręcznego, a prędkość jazdy za pomocą pedału jazdy.

Ładowarka kołowa WL 28 charakteryzuje się teraz większym ciężarem wywracającym oraz bezpieczeństwem, sprawdzi się zarówno w transporcie jak i pracach przeładunkowych. Za sprawą wysoce wydajnego układu hydraulicznego możliwie jest precyzyjne sterowanie i obsługa dodatkowego osprzętu.

Kompaktowa ładowarka teleskopowa TH412 o dopuszczalnym obciążeniu 1,25 t i wysokości podnoszenia 4 m jest wyposażona w innowacyjny system wspomagania operatora Vertical Lift. System ten poprawia stabilność maszyny dzięki częściowo zautomatyzowanemu ruchowi teleskopowemu i niemal pionowym ruchom podnoszenia i opuszczania.

Wozidła DW60 i DW90

Modyfikacji uległy również wozidła kołowe DW60 i DW90 o obciążeniu użytkowym 6000 i 9000 kg, które obecnie posiadają silnik wysokoprężny spełniający normę emisji spalin Stage V. Dzięki standardowej funkcji Auto-Stop można uzyskać dodatkowo oszczędność paliwa oraz zmniejszenie emisji spalin, ponieważ wyłącza ona maszynę automatycznie, gdy ta nie jest używana w zdefiniowanym wcześniej czasie.

Wozidło jest wyposażone w sprawdzony i łatwy w obsłudze hydrostatyczny napęd na wszystkie koła, a funkcja automatycznego hamowania zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Do dyspozycji operatora jest wielofunkcyjny, 7” wyświetlacz dający wgląd we wszystkie funkcje maszyny oraz obraz z kamery przedniej oraz tylnej. W opcji dostępne są: pełna kabina operatora, ze szkła laminowanego, pomarańczowy pas bezpieczeństwa, zielone światło obrotowe i ochronna krata skrzyni ładunkowej.

Technolgia zagęszczania

Wieloletnie doświadczenie firmy Wacker Neuson w dziedzinie zagęszczania przysłużyło się do dalszej optymalizacji sprawdzonego już walca okołkowanego RTx do wykopów, w którym dla poprawy bezobsługowej pracy na płycie dolnej wprowadzono szereg zmian konstrukcyjnych.

Nowa generacja prowadzonych ręcznie tandemowych walców wibracyjnych RD7 o szerokości bębna 65 cm, umożliwia optymalną pracę asfalcie oraz gruncie. Obsługa urządzenia jest możliwa za pomocą przerobionego pod względem konstrukcji i funkcji, a także prostego w obsłudze dyszla prowadzącego. Walec RD7 to ergonomiczne urządzenie, które charakteryzuje się najniższymi wibracjami dłoń-ramię na rynku.

Modyfikacji został również poddany napędzany akumulatorem wibrator pogrążalny wysokiej częstotliwości. Do 13,5 kg zredukowano ciężar plecaka z przetwornicą (ACBe), w którym zastosowano akumulator litowo-jonowy. Ponadto dla zwiększenia komfortu pracy, obciążenie rozłożono ergonomicznie na wiele punktów. Umożliwia to dłuższą pracę operatora, bez zbędnego okablowania oraz emisji szkodliwych substancji do otoczenia.

Mówiąc o emisjach należy także dodać, że wszystkie urządzenia zagęszczające typu Zero Emission marki Wacker Neuson, a więc ubijaki akumulatorowe, zagęszczarki i wibratory pogrążalne, są obsługiwane za pomocą tego samego modułowego akumulatora litowo-jonowego, a to oznacza zapewnienie większej elastyczności podczas codziennej pracy na placu budowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.