[ATB] Nowości volvoWalce

Nowe walce do asfaltu od Volvo CE

Data publikacji:

Firma Volvo wkracza na rynek z ofertą 10-tonowych, dwubębnowych walców do asfaltu DD105 i DD105 OSC. Maszyny te zapewniają wysoką wydajność oraz niskie koszty użytkowania z jednoczesnym uwzględnieniem ochrony środowiska i komfortem pracy dla operatora.

Walce Volvo wyposażone są w 4-cylindrowy, sterowany elektronicznie, turbodoładowany silnik o mocy 86,3 kW spełniający wymagania normy emisji spalin Stage IIIA. Oszczędny silnik automatycznie dostosowuje moc do bieżących wymagań miejsca pracy, poza tym posiada inteligentne funkcje zmniejszające koszty użytkowania maszyny.

Są to tryb Eco, który zmniejsza zużycie paliwa nawet o 30% bez wpływu na osiągi oraz funkcja automatycznego biegu jałowego zmniejszająca prędkość obrotową silnika, gdy walec jest zatrzymany. Napęd przenoszony jest przez hydrostatyczny obwód równoległy w układzie zamkniętym dla obu bębnów. Napęd bębna stanowi 2-biegowy osiowy silnik tłokowy z przekładnią planetarną.

Komfortowa kabina operatora

Volvo zapewnia jedne z najlepszych w branży parametry komfortu, sterowania i widoczności, aby uczynić pracę operatora wydajną i bezpieczną. Walce DD105 posiadają wygodną, klimatyzowaną kabinę, która dzięki dużym taflom zakrzywionego szkła i konstrukcji ze strukturalnym słupkiem podtrzymującym dach umieszczonym z tyłu, zapewnia bardzo dobrą widoczność. Obracany i przesuwany fotel z pasem bezpieczeństwa gwarantuje optymalną widoczność układanego materiału jak i krawędzi bębna.

Podobnie jak fotel, kierownica oraz główne elementy sterujące są również przesuwane i obracane pod kątem ±90°. Wyściełana podłoga zmniejsza hałas i izoluje wibracje na stanowisku pracy. Elementy sterujące walca są ergonomiczne oraz intuicyjnie rozmieszczone. Dostępna jest także wersja walców z otwartym daszkiem, zgodna ze standardem ROPS/ FOPS.

Układ roboczy

Walce DD105 wyposażone są w bębny o średnicy 1680 i 1220 mm. Mają obrobioną powierzchnię, fazowane i zaokrąglone krawędzie, aby wykluczyć uszkodzenia nawierzchni. Grubość okładziny walców wynosi 22 lub 17 mm w wersji OSC. Zaimplementowany system ASC zapewnia doskonałą przyczepność i jest szczególnie przydatny podczas załadunku i rozładunku transportowanego walca. Zwiększa tym samym bezpieczeństwo obsługi i zapobiega uszkodzeniu drogi.

Automatyczny układ zraszający bęben zapewnia równomierne pokrycie bębna przy zmiennym przepływie wody, przez co zapobiega przywieraniu materiału. Układ ten składa się z pompy głównej i zapasowej, listwy zraszającej, dysz, systemu potrójnej filtracji i wycieraków bębna. Duży 740-litrowy zbiornik na wodę pozwala na dłuższe okresy między uzupełnianiem. Jego niskie położenie skutkuje też obniżeniem środka ciężkości maszyny, dając dobrą stabilność.

 

Wersja OSC

Wersja Volvo DD105 OSC umożliwia teraz uzyskanie wymaganej gęstości warstw zbyt cienkich dla tradycyjnego zagęszczania wibracyjnego. Technologia oscylacyjna Volvo eliminuje drgania pionowe jednocześnie wytwarzając pożądany ruch oscylacyjny. W ten sposób przenosi się mniej naprężeń na otaczającą powierzchnię, umożliwiając zagęszczanie w newralgicznych obszarach zastosowań tj. mosty, podłoże nad rurami lub w pobliżu obszarów mieszkalnych.

Walcowanie oscylacyjne sprawdza się także podczas zagęszczania spoiny na styku części materiału gorącego z zimnym oraz w pracach pośrednich i wykańczających, gdzie szczególnie ważna jest duża gładkość nawierzchni.

Dodatkowe wyposażenie

Volvo oferuje również ciekawe wyposażenie dodatkowe, które jeszcze bardziej podnosi walory użytkowe walców z serii DD105. W tym zakresie można wyróżnić system Compact Assist, obsługiwany przez wyświetlacz Volvo Co-Pilot, który umożliwia mapowanie przejazdów i mierzenie temperatury nawierzchni, system telematyczny CareTrack, zestaw świateł drogowych i roboczych czy zabezpieczenia antykradzieżowe.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.