[ATB] Nowości

Open-S - otwarty standard dla szybkozłączy Steelwrist

Data publikacji:

Otwarte standardy czynią codzienne życie łatwiejszym, bez względu na to, czy chodzi o gniazda elektryczne, o złącza komputerowe czy o szybkozłącza koparek – powiedział Stefan Stockhaus, dyrektor generalny firmy Steelwrist. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy mogą nie tylko łączyć ze sobą asortyment różnych firm, ale rodzi to również zdrową konkurencję między producentami sprzętu, gdyż brak ograniczeń w postaci zastrzeżonych standardów wymaga coraz wyższej jakości oferowanych produktów.

Zobacz także: To już 15 lat Haulotte Polska

W pierwszy dzień października podczas konferencji online zorganizowanej przez firmę Steelwrist został zaprezentowany nowy, otwarty standard dla w pełni automatycznych szybkozłączy do koparek pod nazwą Open-S. Dzięki wykorzystaniu Open-S, operatorzy maszyn będą mogli łączyć szybkozłącza, głowice uchylno-obrotowe i narzędzia robocze wszystkich producentów, którzy będą korzystać z tego uniwersalnego standardu. Open-S jest gwarancją, że łączone elementy będą doskonale współpracowały. Przykładowo, kupując głowicę uchylno-obrotową firmy Rototilt, użytkownik będzie miał pewność, że każde narzędzie hydrauliczne skonstruowane w sposób zgodny ze standardem Open-S jest kompatybilne.

Open-S bazuje na niezależnym, dobrze już znanym na rynku standardzie szybkozłącza, jakim jest „S standard” (symetryczne szybkozłącza do koparek to otwarty standard branżowy zarządzany przez Szwedzkie Stowarzyszenie Dostawców Maszyn). Opiera się na trzech filarach: swobodzie użytkowników przy wyborze preferowanego osprzętu, niezawodnych rozwiązaniach w kwestii bezpieczeństwa, a także nieprzerwanym postępie technologicznym.

Firmy Steelwrist i Rototilt - znani dostawcy osprzętu do koparek potwierdzają wzrost zainteresowania możliwością wdrożenia nowego, uniwersalnego standardu. Klienci i podwykonawcy doceniają zwiększenie możliwości łączenia asortymentu różnych producentów, a także związanych z tym obowiązujących zastrzeżeń gwarancyjnych.

Właścicielem i podmiotem odpowiedzialnym za nowy standard jest niezależna organizacja Open-S Alliance, w której skład wchodzą inżynierowie reprezentujący przedsiębiorstwa członkowskie. Obecnie są nimi przedstawiciele producentów głowic uchylno-obrotowych: Steelwrist i Rototilt. Z czasem z pewnością dołączą do nich koleni, znani producenci. Więcej informacji o standardzie Open-S można uzyskać w specjalnym, dedykowanym serwisie internetowym: opens.org.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.