[ATB] Nowości Peri

Optymalizacja procesów betonowania według Peri

Data publikacji:

Dzięki zestawowi Peri InSite Construction firma Peri wprowadza na rynek różne rozwiązania cyfrowe, które optymalizują proces betonowania na placu budowy i pomagają zaoszczędzić czas i obniżyć koszty. Kluczem do sukcesu w tym przypadku są: urządzenie pomiarowe, chmura i same czujniki. Należy do nich zestaw Peri InSite Construction Temperature Monitoring i Concrete Maturity Kit do efektywnego pomiaru temperatury i określania dojrzałości betonu.

Zestaw Peri InSite Construction (ISC) Temperature Monitoring i Concrete Maturity Kit mierzy temperaturę w różnych punktach betonu, a następnie przekazuje dane bezpośrednio do użytkownika za pośrednictwem aplikacji internetowej ISC.

Eliminuje to konieczność czasochłonnego ręcznego odczytywania i rejestrowania punktów pomiarowych podczas procesu betonowania. Kabel czujnika temperatury ISC może być zainstalowany w dowolnym miejscu zbrojenia przed rozpoczęciem betonowania. Standardowy zestaw ISC składa się z szafy technicznej, jednostki głównej zintegrowanej z szafą, pięciu węzłów temperatury, łącznie 100 m kabla, czujnika temperatury oraz węzła klimatu otoczenia.

Funkcjonalne rozwiązania

Jeśli temperatura betonu jest wyższa lub niższa od pożądanej, użytkownik otrzymuje powiadomienie i może podjąć odpowiednie działania. W przypadku betonów masowych można kontrolować różnicę temperatur między warstwą wewnętrzną a zewnętrzną, aby ograniczyć pękanie wywołane termicznie.

Pomiar temperatury pozwala również określić dojrzałość betonu. Oznacza to, że można zoptymalizować wykorzystanie i czas pracy deskowania, co może pozwolić np. na zmniejszenie ilości materiału szalunkowego, a tym samym oszczędzić czas i koszty na placu budowy. Ponadto, zastosowanie kabla z czujnikiem temperatury ISC przekłada się na wyższą jakość betonu.

Dzięki aplikacji internetowej ISC, użytkownik może analizować dane niezależnie od czasu i miejsca. Dostęp do narzędzia opartego na sieci Web można uzyskać za pomocą różnych urządzeń. Aplikacja ISC Web Application posiada intuicyjny interfejs, który zapewnia użytkownikom podgląd w czasie rzeczywistym procesu betonowania i dojrzałości betonu. Pulpit aplikacji może być skonfigurowany zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Użytkownik jest również automatycznie powiadamiany o osiągnięciu wstępnie ustalonych wartości. Dodatkowo funkcja powiadamiania ułatwia prostą i przejrzystą komunikację w zespole projektowym. Nakład pracy związany z dokumentacją jest minimalizowany dzięki możliwości łatwego generowania cyfrowych raportów z zakończonych procesów betonowania. 

Łatwość obsługi

Proces pomiaru temperatury betonu i określania jego dojrzałości jest bardzo prosty. System jest kompatybilny ze wszystkimi systemami deskowań i stanowi ujednolicone rozwiązanie dla całego procesu betonowania. Dzięki temu, że działa w sieci telefonii komórkowej, użytkownik korzysta z szerokiego zasięgu sieci, co minimalizuje kosztowne przestoje i zapewnia ciągłą transmisję danych. Ładowanie ISC Sensor Node odbywa się efektywnie - w szafce technicznej ISC lub bezpośrednio z sieci zasilającej.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.