[ATB] Nowości

Przekładnie firmy ZF do gospodarki leśnej

Data publikacji:

Przekładnie firmy ZF to przeskok technologiczny w zakresie oszczędności paliwa i optymalnego przekazywania mocy dla zapewnienia wysokiej wydajności maszyn leśnych takich jak samozaładowcze ciągniki do nasiębiernej zrywki drewna krótkiego oraz rozdrabniaczy. Zastosowane rozwiązania wykorzystują przy tym dobrze znane i sprawdzone moduły zestawów konstrukcyjnych, opartych na wieloletnim doświadczeniu ZF w zakresie inżynierii przekładni i systemów pojazdu.

    Przekładnie firmy ZF do gospodarki leśnej

Przekładnie bezstopniowe z pełnym rozdziałem mocy wyraźnie pokazują swoje zalety we wszystkich zakresach cyklu pracy typowych maszyn leśnych, tj. podczas transportu lub załadunku. Technologia CVT cPower Split łączy tutaj duże obciążenia, płynną regulację prędkości, a także wygodne manewrowanie wraz ze zmniejszonym nawet o 30% zużyciem paliwa i wzrostem wydajności.

CVT działa przy niskich prędkościach obrotowych silnika, zwiększając w ten sposób wydajność i komfort kierowcy w maszynach leśnych, takich jak forwardery i skidery. Jej innowacyjny system zwiększa również siłę pociągową maszyny, co jest szczególnie korzystne podczas jazdy w trudnym terenie, takim jak strome zbocza lub miękkie podłoże. Już na etapie rozruchu następuje podział mocy na napęd mechaniczny i hydrostatyczny, gdzie udział mocy mechanicznej wzrasta wraz z prędkością pojazdu - do 100%.

Wysoka użyteczność technologii CVT uwidacznia się więc w zużyciu paliwa nawet w bardzo krótkich cyklach ładowania. Funkcje jazdy optymalizuje też zastosowanie skomplikowanej hydraulicznej jednostki sterującej przekładnią i zintegrowanej pokładowej jednostki elektronicznej. Współdziałanie tych jednostek wspomaga proces zarządzania mocą i wpływa przy tym na komfort jazdy.

Ważną zaletą przekładni jest brak zużycia przy dużych obciążeniach, ponieważ nie ma mechanicznego połączenia między silnikiem a układem napędowym. Dla przekładni cPower CVT dodatkowo dostępny jest pakiet Efficiency, który zapewnia dalszą redukcję emisji i zużycia paliwa o kolejne 5%, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności i produktywności.

Redulus do dużych jednostek

Firma ZF dostarcza napędy i rozwiązania oparte na standardowych projektach przemysłowych skrzyń biegów dla dużych rozdrabniaczy o mocy 180 kW i powyżej w wersjach mobilnych, jak i stacjonarnych. Model Redulus GME/GMH oferuje wyjściowy moment obrotowy od 70 do 150 kNm. Zapewnia przy tym najwyższą wytrzymałość wielostopniowych przekładni planetarnych. Przemysłowe wersje walcowo-stożkowe IMK przewidziane dla mocy od 400 do 500 kW  znajdują szerokie zastosowanie w maszynach do recyclingu i w rozdrabniaczach, gdzie trudne warunki pracy wymagają rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb danego klienta.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.