[ATB] Technika Elkon

Quick Master - mobilne i wydajniejsze węzły betoniarskie firmy Elkon

Data publikacji:

Czołowy europejski producent węzłów betoniarskich - firma ELKON oferuje szeroki wachlarz wytwórni betonu, począwszy od niewielkich, ultramobilnych, kończąc na stacjonarnych i wieżowych. Wśród nich w ostatnim czasie największym zainteresowaniem na rynku polskim cieszy się seria Elkomix Quick Master. Pod tą nazwą kryją się szybkoprzestawne, kompaktowe węzły betoniarskie, które wprowadziły nową perspektywę produkcji betonu.

Podczas fazy projektowania tej serii betoniarni, inżynierowie firmy ELKON postawili sobie za cel połączenie zalet mobilnego węzła betoniarskiego z możliwością łatwego transportu - lądowego oraz morskiego. W rezultacie, koszty transportu tych węzłów zmniejszyły się - według producenta - nawet 4-krotnie.

Podstawową zaletą węzłów Quick Master jest wysoka jakość produktu wynikająca m.in. z zastosowania nowoczesnych, w pełni automatycznych linii produkcyjnych oraz wysokiej klasy komponentów znanych firm z Niemiec, Szwecji czy Włoch. Zastosowanie przez ELKON zaawansowanej technologii produkcji skutecznie zabezpiecza przed błędami konstrukcyjnymi i daje gwarancję najwyżej jakości wykonania.

Kompaktowe węzły betoniarskie ELKON wyróżnia zwarta budowa, dzięki której mogą zostać zainstalowane na bardzo małej, płaskiej powierzchni betonowej, co stwarza duże możliwości produkowania betonu nawet na niewielkich placach budowy.

Wpływa to rzecz jasna na mniejsze koszty pracy i utrzymania maszyny. W związku z tym, że każdy węzeł z serii Quick Master jest wstępnie zmontowany i okablowany w fabryce w Turcji, jego instalacja u użytkownika przebiega bardzo szybko, a produkcję betonu można rozpocząć już w przeciągu kilku dni.

Wiele firm ceni sobie także możliwość łatwej relokacji. Gdy tylko skończy się dany projekt, węzeł może być bezproblemowo, ekonomicznie i szybko przetransportowany w nowe miejsce produkcyjne.

Siedem w serii

Serię Quick Master firmy ELKON tworzy 7 węzłów betoniarskich. Linię tych maszyn rozpoczyna model Elkomix 35 Quick Master o wydajności 30 m³/h. Węzeł uhonorowany prestiżową turecką nagrodą Superior Design Award za nowoczesny design i kompaktowość przeznaczony jest do pracy na placach budowy, na których wymagane jest spełnienie międzynarodowych standardów nawet przy produkcji najmniejszej ilości betonu, chudej podbudowy czy stabilizacji.

Kolejnym węzłem z tej linii jest Elkomix 60 Quick Master, legitymujący się wydajnością 55 m³/h. To właśnie ten węzeł został jako pierwszy z tej serii, zainstalowany w Polsce w 2010 r. w miejscowości Buk, koło Poznania. Oczywiście producent dostarcza także większe węzły Elkomix-90, -120 i -135 Quick Master, czyli maszyny z wydajnością w zakresie od 70 do 120 m³/h. Są one popularne wśród producentów betonu towarowego, jak i firm zajmujących się realizacją różnego typu projektów budowlanych.

Z kolei ostatnie dwie betoniarnie Elkomix-160 i -200 Quick Master to maszyny wyposażone w mieszalniki dwuwałowe, z taśmowym systemem załadunku kruszywa osiągające wydajność do 175 m³/h.

Ciekawe projekty 

Elastyczność konfiguracji węzłów Elkomix sprawia, że mogą być one dostosowane do potrzeb każdego projektu. Betoniarnie ELKON pracowały przy wielu ciekawych inwestycjach w Polsce takich jak np. budowa farm wiatrowych czy fundamentów w Zakładach Azotowych w Policach, rozbudowa Cukrowni w Środzie Wielkopolskiej, przebudowa wejścia do portu w Kołobrzegu, budowa obwodnicy Łodzi A1 i A4, a także budowa Parku Wodnego Suntago i najgłębszego basenu nurkowego na świecie - Deepspot, zlokalizowanego w Mszczonowie.

W efekcie na rynku polskim pracuje już ponad 100 węzłów betoniarskich ELKON, z czego ponad połowę stanowi seria Quick Master.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.