[ATB] Aktualności

SAE z produkcją asfaltu w wersji mini

Data publikacji:

Francuska firma SAE będąca od 1997 r. częścią grupy Fayat już od 50 lat oferuje różne instalacje do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych o wysokiej jakości. Zakres dostarczanego przez SAE oprzyrządowania pozwala na ciągłą obróbkę na zimno od 50 do 1000 t materiału na godzinę. Na ostatnich targach Bauma, firma zaprezentowała nową instalację Batchpak, przeznaczoną do produkcji małych ilości mieszanek mineralno-asfaltowych.

Batchpack to jeden z najnowszych produktów SAE, który już wzbudził spore zainteresowanie wśród klientów, chcących produkować trwałe mieszanki asfaltów na zimno przy okazjonalnych naprawach dróg takich jak zmiana profilu nawierzchni czy łatanie dziur. Co ważne gwarantuje jednocześnie taką samą jakość dozowania i mieszania, jakie oferuje oprzyrządowanie o zdecydowanie większej wydajności. Batchpack jest przeznaczony do produkcji zimnych mieszanek, ale partiami w niewielkich ilościach tj. od 10 do 20 t/h.

Instalacja SAE Batchpack ma możliwość produkcji mieszanek z jednego lub dwóch rodzajami kruszyw. Składa się z 2 lejów z systemem ważenia i dozowania na młynie (podwójna oś) wyposażonych również w system dozowania wody i emulsji bitumicznej. Można do niej dodać duży kosz lub taśmociąg do napełniania czerpaka. Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji prezentowana mieszalnia może być łatwo transportowana na docelowe miejsce pracy w 40-calowym kontenerze o dużej kubaturze. Prosta i ergonomiczna konstrukcja nie zagraża bezpieczeństwu podczas użytkowania, a przygotowanie instalacji do pracy odbywa się w ciągu zaledwie godziny.

Batchpack wykorzystuje nowoczesne technologie wytwórni wsadowych, które zostały już sprawdzone pod względem ich niezawodności w zakresie precyzyjnego dozowania i równomiernego mieszania. Jest więc idealnym narzędziem przy produkcji niewielkich ilości asfaltu, wszędzie tam gdzie angażowanie większych instalacji byłoby nieopłacalne lub niemożliwe. Umożliwia tym samym szybki zwrot inwestycji dla firm zajmujących się mniej wymagającymi pracami konserwacyjnymi przy nawierzchniach drogowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.