[ATB] Aktualności

Transakcja zakupu Doosan Infracore zaakceptowana

Data publikacji:

Jak donoszą media w Korei Południowej, tamtejszy urząd antymonopolowy zatwierdził transakcję zakupu przez Hyundai Heavy Industries Holdings spółki Doosan Infracore, największego producenta sprzętu budowlanego w tym kraju.

W lutym tego roku Hyundai zgodził się nabyć 35% udziałów w Doosan Infracore za 850 mld wonów (735 mln USD) od spółki macierzystej Doosan Heavy Industries & Construction, która chciała sprzedać akcje i aktywa, aby poprawić swoją strukturę finansową i spłacić długi. Transakcja ta uzyskała „zielone światło”, gdyż zdaniem koreańskiego regulatora, nie zaszkodzi wolnej konkurencji na rynku maszyn budowlanych.

Zatwierdzenie transakcji pomoże Doosan Heavy sprawnie przeprowadzić proces restrukturyzacji korporacyjnej, a Hyundai Genuine wzmocni konkurencyjność na rynku sprzętu budowlanego w Korei Południowej i za granicą.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.