[ATB] Aktualności Komatsu

Współpraca w zakresie prac nad koparką elektryczną Komatsu

Data publikacji:

Specjalista w dziedzinie technologii elektryfikacji pojazdów użytkowych, firma Proterra, oraz producent sprzętu budowlanego, firma Komatsu, ogłosili zawarcie umowy dotyczącej wykorzystania technologii akumulatorowej firmy Proterra do opracowania pierwszej akumulatorowo-elektrycznej koparki hydraulicznej średniej wielkości firmy Komatsu.

Współpraca ta oznacza wejście firmy Proterra na rynek pojazdów terenowych i jest pierwszym elektrycznym sprzętem budowlanym zasilanym akumulatorami Proterra.

Komatsu wykorzysta systemy akumulatorowe firmy Proterra do opracowania w 2021 r. elektrycznej koparki proof-of-concept, a jej produkcja komercyjna rozpocznie się w latach 2023-2024. System akumulatorów Proterra zasilający koparkę elektryczną będzie charakteryzował się wysoką gęstością energii i technologią szybkiego ładowania - tak wynika z zapowiedzi firmy.

Długotrwałe testy akumulatorów

Z komunikatu firmy Proterra wynika, że szczególnie istotna jest elastyczność pakowania jej platformy akumulatorowej, co umożliwi optymalne umieszczenie akumulatorów w średniej wielkości koparce i zastąpi potrzebę stosowania zwykłej przeciwwagi używanej do równoważenia ruchów ramion hydraulicznych koparki.

– Najlepsza w swojej klasie technologia akumulatorowa firmy Proterra została sprawdzona podczas 16 milionów mil przejechanych przez naszą flotę pojazdów. To, co sprawdza się w naszych akumulatorowo-elektrycznych pojazdach na drogach w całej Ameryce Północnej, może sprawdzić się również poza drogami. Cieszymy się na współpracę z firmą Komatsu, aby dostarczyć korzyści płynące z bezemisyjnych, cichych pojazdów Proterra Powered do większej liczby społeczności na całym świecie

– skomentował Jack Allen, prezes firmy Proterra.

Marka Proterra Powered wykorzystuje technologię i doświadczenie firmy Proterra w zakresie pojazdów elektrycznych, co pozwala pomóc producentom pojazdów użytkowych w elektryfikacji ich pojazdów. Systemy akumulatorowe Proterra są wykorzystywane przez światowej klasy producentów OEM do wprowadzania pojazdów w 100% elektrycznych, w tym elektrycznych autobusów czy samochodów dostawczych.

Oprócz redukcji hałasu i zanieczyszczenia powietrza, Proterra twierdzi, że konstrukcja jej zestawów akumulatorów oferuje bardzo dobre zastosowanie w terenie i na budowie, gdzie bezpieczeństwo i trwałość są najważniejsze. Proterra projektuje i produkuje swoje akumulatory w Kalifornii (USA), kierując się zasadą bezpieczeństwa, a wszystkie zestawy akumulatorów Proterra przechodzą rygorystyczne testy, aby mieć pewność, że wytrzymają najtrudniejsze warunki.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.