[ATB] Aktualności Manitou budowlane

Wyniki za ubiegły rok finansowy firmy Manitou

Data publikacji:

W roku finansowym 2020 Grupa Manitou zanotowała łączny przychód ze sprzedaży w wysokości blisko 1585 mln euro, co w porównaniu z rokiem 2019 oznacza spadek o 24%. Zysk operacyjny zmalał z powodu pandemii do 85 mln euro z 149 mln euro rok wcześniej.

Wyniki finansowe skomentował Michel Denis, prezes i dyrektor generalny Grupy Manitou: – Rok 2020 był rokiem trudnym, pełnym kontrastów i wielu przeobrażeń. Kryzys zdrowotny spowodował znaczny spadek na naszych rynkach, skutkując 24% zmniejszeniem naszej sprzedaży w porównaniu do 2019 r. Reaktywność, zwinność i zaangażowanie naszych zespołów były znakami rozpoznawczymi roku 2020, aby stawić czoła nieznanej sytuacji i w jak największym stopniu zniwelować jej skutki. Dołożono wszelkich starań, abyśmy tam, gdzie było to możliwe, nadal służyli naszym klientom, a przede wszystkim chronili zdrowie naszych pracowników.

Wszystko to pozwoliło nam ograniczyć skutki finansowe kryzysu i zakończyć rok z powtarzającymi się przychodami operacyjnymi jako procentem sprzedaży na poziomie 5,4%, czyli o zaledwie 0,6% mniej niż cel, który ogłosiliśmy na początku 2020 r., kiedy wybuchł kryzys zdrowotny. Spowolnienie gospodarcze w 2020 r. skłoniło nas do zmiany rozmiaru wszystkich naszych zasobów, uproszczenia organizacji grupy i zracjonalizowania naszych zakładów przemysłowych w Ameryce.

Niespodziewana skala wzrostu liczby zamówień i roczny portfel zamówień wprowadziły nas w nową fazę wzrostu. Przyspieszamy tempo produkcji, aby służyć naszym klientom w kontekście wysokiej inflacji cen stali, niedoborów przesyłek i części elektronicznych. Poza kwestiami ponownego dostosowania interesariuszy gospodarczych w obliczu kryzysu trendy na naszych rynkach pozostają bardzo dynamiczne. Na podstawie tych czynników i pod warunkiem ustabilizowania się ogólnego otoczenia spodziewamy się obecnie wzrostu przychodów w 2021 r. o ponad 15% oraz wzrostu bieżącego zysku operacyjnego o 40% w porównaniu do 2020 r.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.