[ATB] Budownictwo GDDKiA

Wzorcowa umowa na nadzór w GDDKiA

Data publikacji:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w 2020 r., w ramach dialogu z przedstawicielami środowiska inżynierów, zaczęła prace, których celem było wypracowanie optymalnych zapisów wzorcowej umowy na pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót oraz zarządzanie kontraktem.

Konsultacje przeprowadzono m.in. z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa, Polskim Kongresem Drogowym, Związkiem Ogólnopolskim Projektantów i Inżynierów, Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa oraz przedstawicielami wykonawców robót. Ponadto postanowienia wzorcowej umowy były szeroko konsultowane z Prokuratorią Generalną Rzeczypospolitej Polskiej oraz ze wszystkimi oddziałami GDDKiA.
Wzorcowa umowa na pełnienie nadzoru uwzględnia również zmianę z 2019 r. w ustawie Prawo zamówień publicznych, która weszła w życie 1 stycznia 2021 r. Przy opracowaniu wzorcowego dokumentu wzięto pod uwagę przyjęcie do stosowania na zadaniach GDDKiA polskiego tłumaczenia warunków kontraktu na urządzenia i budowę z projektowaniem (tzw. „Żółta Książka” czy też „Żółty FIDIC”). Opracowanie zostało wydane w 2019 r. przez Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców.
19 marca 2021 r., po wielu miesiącach wspólnej pracy, przekazano do stosowania w Oddziałach GDDKiA wzorcową umowę na pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót oraz zarządzanie kontraktem. Wzorcowe dokumenty znajdą zastosowanie w nowo wszczynanych przez GDDKiA postępowaniach przetargowych na projekt i roboty budowlane w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych oraz na większości postępowań przetargowych wszczynanych w ramach Programu budowy 100 obwodnic.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.