[ATB] Nowości Doosan

Załadunek bez martwych punktów z łyżką Doosana

Data publikacji:

Firma Doosan wprowadza nowy system „transparentnej łyżki” do swych ładowarek kołowych. Rozwiązanie to daje operatorowi możliwość kontroli martwych punktów przed łyżką na monitorze w kabinie. Ten innowacyjny system bazujący na metodzie zakrzywionej projekcji rejestruje obrazy z przodu ładowarki kołowej za pomocą górnych i dolnych kamer umieszczonych z przodu pojazdu, wyświetlając w czasie rzeczywistym uzyskany zespolony obraz na monitorze w kabinie operatora.

Strefy martwego pola występujące przed maszynami wyposażonymi w tradycyjne łyżki sprawiają, że obszar ten stwarza największe problemy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Jest to znacznie łatwiejsze z „transparentną łyżką”, zapewniającą operatorowi widoczność z przodu podczas załadunku/rozładunku lub przewożenia materiałów takich jak kruszywo, piasek czy ziemia.
Rozwiązanie firmy Doosan jest unikatowe w przypadku zastosowania w maszynach budowlanych - producent złożył wniosek patentowy w Korei, Ameryce Północnej, Europie i Chinach.

Poza tym Doosan opracował inne innowacyjne i zaawansowane innowacyjne systemy bezpieczeństwa dla produkowanych przez siebie maszyn. Są to: system monitoringu strefy wokół maszyny (AVM), dzięki któremu można obserwować otoczenie pracujących maszyn, a także tylny system ostrzegawczy wykorzystujący czujniki ultradźwiękowe.

– Ponieważ na całym świecie normy bezpieczeństwa dotyczące maszyn i miejsc pracy są znacznie podwyższane, zaawansowane systemy bezpieczeństwa stały się kluczowym czynnikiem przy wyborze sprzętu. Planujemy nadal rozwijać funkcje bezpieczeństwa, które mogą chronić operatorów i innych pracowników na placu budowy, dążąc jednocześnie do tego, aby zostać liderem w zapewnianiu bezpieczniejszych i bezwypadkowych placów budowy

– zapowiada w komunikacie producent.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.