[ATB] Technika Zamiatarki

Zamiatarki miejskie Eco-Clean

Data publikacji:

Eco-Clean to polska firma, która już od ponad 30 lat wprowadza na rynek najnowocześniejsze technologie związane z szeroko rozumianym utrzymaniem czystości i higieny pracy wewnątrz obiektów oraz na terenach zewnętrznych. Eco-Clean jest wyłącznym dystrybutorem włoskiej firmy Tenax International, która produkuje zeroemisyjne, elektryczne zamiatarki i myjki uliczne, idealnie do pracy w centrum miast.

Electra 1

Tenax Electra 1.0 jest w pełni elektryczną zamiatarką, przeznaczoną do pracy w strefach o dużej wrażliwości środowiskowej takich jak: miejskie rynki, deptaki, parki, ogrody, centra handlowe, ośrodki wypoczynkowe oraz tereny zamknięte. Wyposażona jest w silniki asynchroniczne na prąd zmienny o mocy 5 kW. Energię dostarczają 2 demontowalne akumulatory 48 V, 620 Ah, które umożliwiają 8-9 h autonomicznej pracy. Prędkość poruszania się wynosi maksymalnie 18 km/h, a szerokość zamiatania to 1,6 m.

Electra 1.0 zapewnia wysoką moc ssania, która w połączeniu z systemem filtracyjnym utrzymuje niski poziom pyłów zawieszonych PM10. Brak komponentów hydraulicznych eliminuje ryzyko wycieków oleju, pozwalając na bezpieczną pracę również na posadzkach. Wyposażenie maszyny obejmuje także wyjmowany pojemnik na odpady o pojemności 360 l oraz 100-litrowy zbiornik na czystą wodę do wiązania pyłów.

Bezproblemową obsługę i serwis maszyny zapewniają sterowane elektronicznie system przenoszenia napędu i układ kierowniczy, które ponadto wyposażone zostały w system diagnostyczny informujący operatora o możliwych błędach i awariach. Niezbędne dane kalibracyjne, a także ustawienia i parametry operacyjne urządzenia są zarządzane elektronicznie za pomocą odpowiednich połączeń w konsoli.

Electra 2.0 Neo

Większe możliwości i wydajność zapewnia zamiatarka Electra 2.0 Neo. Wyposażona jest ona w silniki elektryczne o mocy 9 kW oraz akumulatory kwasowo-ołowiowe lub litowe 48 V, 1000 Ah i umożliwia 8-9-godzinną pracę z szerokością zamiatania 1,9 m i prędkością maksymalną 24 km/h.

Układ roboczy zamiatarki zawiera elektryczną turbinę o zmiennej prędkości oraz szczotki przednie o średnicy 75 cm z regulowaną prędkością obrotową do 90 obr./min. Wiązanie pyłów zawieszonych zapewniają dysze natryskowe. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 2000 l, a zbiornik na wodę 400 l.

Dwumiejscowa, panoramiczna kabina z ergonomicznym panelem sterowania wyposażona jest w klimatyzację, ogrzewanie, tylną kamerę, rejestrator danych i radio z Bluetooth. Zamiatarka ponadto posiada czujniki parkowania, zestaw kół zapasowych, zaczep do napełniania wody z hydrantu oraz ręczną pompę do awaryjnego podnoszenia zbiornika i kabiny.

City Ranger 2260 i 3070

W ofercie Eco-Clean są również maszyny City Ranger duńskiej firmy Egholm, do wykonywanie prac związanych z utrzymaniem terenów zewnętrznych. City Ranger wyposażono w silnik benzynowy zgodny z normą emisji spalin Stage V. Pojazd ma konstrukcję przegubową co doskonale wpływa na jego manewrowość i widoczność w trakcie prowadzenia, a standardowy napęd na obie osie pozwala na wydajną pracę.

Niewielka masa maszyny nie powoduje pęknięć płyt chodnikowych, ani nie tworzy kolein w podłożu, jednak pojazd nie nadaje się do ciężkich prac na ulicach, szczególnie przy oczyszczaniu pozimowym. Szerokość zamiatania wynosi od 1,1 do 2,1 m w wersji Ranger 2260 oraz od 1,43 do 2,3 m w modelu 3070. City Ranger wyposażono w 4 przednie szczotki z dyszą wodną na każdej z nich, rurę ssącą o długości 5 m, zbiornik z tworzywa 500 lub 1050 l oraz zbiornik świeżej wody o pojemności 100 lub 190 l.

Dzięki unikalnemu systemowi szybkiej wymiany, zamontowanie osprzętu przebiega bardzo sprawnie, ponadto przewody hydrauliczne, połączenie wodne, zasilanie zabudowane są na wspólnej listwie i podłączane są automatycznie. Nie ma więc możliwości błędnego podłączenia. Maszyny City Ranger można wyposażyć w następujący osprzęt: zamiatarkę podciśnieniową, automat szorująco zbierający, pług, pług V, szczotkę do odśnieżania, posypywarkę, kosiarkę bijakową lub talerzową, zbiornik na trawę oraz szczotkę do chwastów ze zbiornikiem.

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.