[ATB] Technika

Cat 323, czyli dobre osiągi i wydajność

Data publikacji:

Koparka Cat 323 to nie tylko osiągi i wydajność, ale również zestaw technologii, które minimalizują zmęczenie operatora i koszty eksploatacyjne. Wyposażona jest w elektronicznie sterowany, turbodoładowany silnik Cat C7.1e TA o mocy 129 kW, spełniający normy emisji Tier 4 Final i Stage IV.

    Cat 323, czyli dobre osiągi i wydajność

Silnik uruchamia się przyciskiem, a koparkę można włączać za pomocą kluczyka z Bluetooth lub indywidualnego kodu operatora. Układ hydrauliczny o maksymalnym przepływie 429 l/min zapewnia wszechstronność niezbędną do wykorzystania całego szeregu osprzętu Cat. Jednym z ciekawych rozwiązań jest funkcja automatycznego rozgrzewania oleju hydraulicznego w niskich temperaturach oraz trójpoziomowa filtracja układu paliwowego, która zapobiega zanieczyszczeniu podczas pracy.

Firma Caterpillar wyposażyła koparkę Cat 323 w szereg systemów i technologii, które pomagają osiągnąć jeszcze lepszą wydajność pracy. Standardowy Grade Assist umożliwia operatorowi łatwiejsze zachowanie płaszczyzny, regulację kąta łyżki i utrzymanie gąsienic na ziemi podczas trudniejszych zadań. System ważenia Cat Payload pomaga natomiast osiągnąć precyzyjne cele załadunkowe, tak aby cały proces był maksymalnie efektywny. Dodatkowe konfiguracje zawierają nowy tryb Smart, umożliwiający automatyczne dostosowanie mocy silnika i układu hydraulicznego do warunków pracy. Opcjonalny system Cat Grade z zaawansowaną funkcją 2D lub 3D pozwala na tworzenie i edytowanie projektów powierzchni na drugim monitorze dotykowym o wysokiej rozdzielczości i przekątnej ekranu 10”.

Koparka Cat 323 jest dostępna z dwoma wersjami kabiny Deluxe lub Premium, pozwalającymi dostosować poziom komfortu do potrzeb użytkownika. We wnętrzu kabiny znajdują się szeroki fotel z funkcją regulacji, ergonomiczny system sterowania, radio z USB i automatyczna klimatyzacja. Elastyczne mocowania kabiny redukują poziom drgań nawet o 50% w porównaniu do wcześniejszych wersji. Mniejsze słupki kabiny, większe szyby i płaska pokrywa silnika zapewniają doskonałą widoczność w każdym kierunku obrotu oraz do tyłu. Operator może również korzystać z kamer umieszczonych na maszynie, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Bezpieczeństwo operatora jest bowiem bardzo ważne dla amerykańskiego producenta. Zastosowano tutaj również wiele innych innowacyjnych rozwiązań, takich jak system Cat Detect z funkcją People Detection, który chroni ludzi pracujących w pobliżu maszyny, Cat Command - system zdalnego sterowania, który umożliwia wykonywanie niebezpiecznych operacji z odległości, oraz 2D E-Fence, zapobiegający poruszaniu się koparki poza punktami wyznaczonymi przez operatora. Opcjonalny system globalnej nawigacji satelitarnej (GNSS) z jedną anteną przekazuje operatorowi wizualne i dźwiękowe wskazówki dotyczące nachylenia koparki w trakcie pracy.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.