[ATB] Technika

Caterpillar 300.9D ze zwartą konstrukcją

Data publikacji:

Zwarta konstrukcja modelu Caterpillar 300.9D, niewielkie gabaryty 1,22x0,73x1,51 m, a do tego uniwersalność jako nośnik osprzętu sprawiają, że minikoparka ta znajduje zastosowanie podczas prac wewnątrz i na zewnątrz budynków. Masa maszyny poniżej 1000 kg z pewnością ułatwia przewożenie na przyczepach.

    Caterpillar 300.9D ze zwartą konstrukcją

Koparka Cat 300.9D zapewnia wymaganą moc i wydajność w szerokim spektrum zastosowań. Napędzana jest 3-cylindrowym silnikiem Yanmar 31NV70 o pojemności 854 cm³ i mocy maksymalnej 13,7 kW uzyskiwanej przy 2100 obr/min. Jednostka ta spełnia wymogi norm emisji spalin Tier 4 Final oraz Stage V. Konfiguracja maszyny umożliwia rozsuwanie podwozia w zakresie 730-864 mm, lemiesz może być składany z poziomu stanowiska operatora. Nie ma więc potrzeby ciągłego opuszczania maszyny podczas pracy i manualnej instalacji oprzyrządowania.

Konstrukcja minikoparki zawiera również składaną ramę zabezpieczającą, której podstawa jest zamontowana w przedniej części maszyny. Jest to ważny element zabezpieczający operatora, zwłaszcza podczas pracy koparki z młotem hydraulicznym. Na czas transportu ramę można łatwo i szybko zdemontować. Koparka porusza się na gąsienicach 180 mm generujących nacisk na podłoże wynoszący 25 kPa, umożliwia poruszanie się z prędkością 1,8 km/h, może też pokonywać wzniesienia o nachylaniu do 30°. Układ hydrauliczny zawiera dwie pompy zębate o przepustowości 2x11,4 l/min, ciśnienie w roboczym i jezdnym układzie hydraulicznym to 170 barów.

Maksymalna wysokość kopania wynosi 2,86 m, głębokość kopania - 1,73 m, zasięg na poziomie podłoża - 3,02 m, natomiast siła kopania na łyżce/ramieniu - 8,9/4,5 kN. Stanowisko operatora jest przestronne i zapewnia kierowcy wystarczający komfort i wygodę. Elementy sterujące są ergonomicznie rozmieszczone i łatwe w obsłudze. Działanie poszczególnych funkcji jest tutaj płynne i precyzyjne. Dzięki temu nawet mniej doświadczeni operatorzy osiągną wysoką produktywność w pracy. Czynności konserwacyjne i serwisujące zostały ograniczone do minimum. Dostęp do newralgicznych podzespołów i punktów smarowania uzyskuje się poprzez szybko odchylaną stalową pokrywę silnika.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.