[ATB] Aktualności CaterpillarCAT

Caterpillar/Bergerat Monnoyeur - Zmieniając zasady

Data publikacji:

W dniach 5-6 lutego, na terenie centrum szkoleniowo-pokazowego niedaleko Malagi, miasta położonego na południu Hiszpanii (Andaluzja), odbyła się prezentacja nowości czołowego producenta maszyn budowlanych na świecie - firmy Caterpillar. W tym wydarzeniu odbywającym się pod hasłem „Rewrite the rules” wzięli udział dziennikarze z ponad 70 krajów.

Centrum szkoleniowo-pokazowe umożliwia na co dzień testowanie maszyn CAT w bardzo wymagających warunkach, na powierzchni ponad 100 ha. Taka powierzchnia testowa umożliwia też szkolenia przedstawicieli marki Caterpillar z całego świata praktycznie przez cały rok, ze względu na bardzo korzystną aurę niemal 365 dni w roku. Zazwyczaj jest to miejsce spotkań działów handlowych z zakresu czy przedstawicieli serwisu, ale również i klientów chcących zapoznać się z nowościami. Tym razem marka CAT zaprezentowała 20 nowości (pokażemy je w kolejnych wydaniach atb - przyp. red.) mających - zdaniem producenta - wyznaczyć nowe standardy na rynku maszyn budowlanych. Wszystkie prezentowane maszyny zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją „Rewrite the rules”, zakładającą większą trwałość, niezawodność, ekonomiczność czy prostotę maszyn.

Do „zmiany zasad” w miejscu pracy firmy Caterpillar zachęcają m.in. nowe modele spycharek D6, dostępne w wielu konfiguracjach, zoptymalizowane pod kątem osiągnięcia nowego poziomu wszechstronności i wydajności. Wśród nich jest m.in. model D6 XE - pierwsza na świecie spycharka elektryczna z mocnym zespołem napędowym zapewniająca aż do 35% mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z poprzednim modelem D6T oraz większą przyczepność, co przekłada się na zwiększoną produktywność przy przenoszeniu materiałów.

Produktywność i zużycie paliwa na nowy poziom przenosi również ładowarka kołowa 988K XE - pierwsza maszyna tego typu, którą napędza połączenie silnika wysokoprężnego i elektrycznego. Osiągnięto to poprzez zamontowanie wytrzymałego silnika z napędem z przełączalną reluktancją, generatora elektrycznego i falownika, wraz z mechaniczną przekładnią i osiami. Optymalne osiągi i rentowność maszyn to również zasługa nowych rozwiązań z zakresu łączności, jak choćby pakiet Cat Connect czy też nowa aplikacja, zaprojektowana z myślą o zdalnym dostępie do danych telematycznych bezpośrednio z poziomu smartfona, bez potrzeby uruchamiania komputera.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.