[ATB] Wywiady [ATB] Aktualności części zamienne

Części zamienne TVH Parts do małych maszyn do robót ziemnych

Data publikacji:

Firma TVH Parts z siedzibą w belgijskim Waregem zajmuje się sprzedażą części zamiennych i akcesoriów do urządzeń transportu bliskiego, pojazdów przemysłowych i pojazdów rolniczych na całym świecie. Spółka posiada 80 oddziałów na wszystkich kontynentach, co pozwala na obsługę klientów w ponad 180 krajach. Obecnie firma rozwija swoją działalność na rynku części zamiennych do maszyn budowlanych, o czym w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi Marek Adamczyk, Regional Manager Eastern Europe w TVH Parts.

Grupa TVH jest jednym z liderów w dystrybucji części zamiennych i akcesoriów. Proszę o podanie podstawowych informacji na temat firmy TVH, pokazujących aktualną pozycję rynkową.

TVH Parts jest firmą rodzinną założoną w 1969 roku przez Paula Thermote i Paula Vanhalsta. Dzisiaj jest to międzynarodowe przedsiębiorstwo zatrudniające przeszło 4500 osób obsługujących 66,5 tys. klientów na całym świecie. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w sprzedaży części zamiennych do urządzeń transportu bliskiego, pojazdów przemysłowych i rolniczych.

Nasze dwie główne siedziby w Belgii i Stanach Zjednoczonych oraz 78 oddziałów gwarantują 24- lub 48-godzinną dostawę części do naszych kontrahentów w 182 krajach na całym świecie. Nasz regionalny oddział znajduje się w Polsce w Tychach. Posiadamy tam dział techniczny, handlowy oraz 1300 m² powierzchni magazynowej. Zatrudniamy zespół 25 osób, obsługujących klientów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, krajów nadbałtyckich i Bałkanów.

Dzięki naszemu 50-letniemu doświadczeniu mamy solidne podstawy do rozwoju segmentu części zamiennych do małych maszyn budowlanych SEM (Small Earth Moving). Zwracam jednak uwagę, że jest to tylko jeden z filarów, na którym się opiera nasza działalność. Chcielibyśmy być postrzegani nie tylko jako dystrybutor części zamiennych, ale również jako partner dostarczający wsparcie naszym profesjonalnym kontrahentom.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów utworzyliśmy w Belgii m.in działy regeneracji części zamiennych oraz TVH Academy, gdzie dostarczamy profesjonalne, autorskie szkolenia dla techników serwisu.

Dotychczas na rynku polskim kojarzeni byliście Państwo przede wszystkim z bogatej oferty części zamiennych do wózków widłowych. Wchodzicie jednak Państwo w rynek części zamiennych do małych maszyn do robót ziemnych. Proszę przedstawić działania TVH w tym zakresie.

To prawda. Najbardziej znani jesteśmy jako największy dostawca części zamiennych do wózków widłowych, ale nie tylko. W naszej ofercie posiadamy praktycznie wszystkie części zamienne i akcesoria do wszystkich marek wózków widłowych dostępnych na świecie. Dostarczamy jednocześnie części zamienne i akcesoria do podnośników, sprzętu portowego, wind samochodowych, ładowarek teleskopowych, urządzeń specjalnych zastosowań, maszyn czyszczących oraz innych.

Dwa lata temu podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszej oferty o części zamienne i akcesoria do małych maszyn do robót ziemnych (SEM). To posunięcie pozwoliło TVH poszerzyć i tak już bogatą ofertę produktową na tym nowym, sąsiednim rynku, potocznie określanym mianem niewielkich robót ziemnych.

Wprowadzenie oferty dedykowanej dla maszyn budowlanych było poprzedzone osiemnastomiesięcznym okresem przygotowań. Celem naszych działań było uzyskanie absolutnej pewności, że będziemy w stanie zaoferować naszym klientom odpowiedni asortyment produktów w bardzo konkurencyjnych cenach.

Rezultat naszej pracy został pierwszy raz zaprezentowany podczas marcowych targów ConExpo w amerykańskim Las Vegas, czyli na największych na świecie targach branży sprzętu budowlanego. Równolegle rozpoczęliśmy aktywną promocję naszych produktów w Europie, w rejonie Azji i krajach Pacyfiku. Naszą obecność w segmencie części zamiennych do SEM będziemy akcentować w Europie m.in poprzez uczestnictwo w imprezach targowych w przyszłym roku. Będziemy obecni w Hiszpanii - targi Smopyc oraz we Włoszech - targi Samoter.

Jak obecnie wygląda asortyment TVH dedykowany do maszyn budowlanych?
Obecnie w naszej ofercie posiadamy 600 tysięcy pozycji, części do ładowarek o sterowaniu burtowym, kompaktowych ładowarek gąsienicowych i mini-koparek. Tak szeroka gama produktów pozwala nam spełniać obecne oczekiwania naszych klientów.

Nowa oferta - części zamienne do SEM koncentruje się na trzech typach maszyn: minikoparkach, ładowarkach o sterowaniu burtowym i kompaktowych ładowarkach gąsienicowych. W ramach tych trzech grup główny nacisk położyliśmy na części do maszyn następujących marek: Bobcat, Case, Caterpillar, JCB, Takeuchi, John Deere, Kubota, Volvo i Yanmar.
Nie ograniczamy się jednocześnie tylko do wspomnianych powyżej marek, starając się być otwartym na potrzeby rynku.

Na koniec zatem, czy TVH planuje rozszerzenie oferty o części do większych gabarytowo maszyn budowlanych?

Na chwilę obecną celowo skupiamy się na 3 grupach maszyn -minikoparki, ładowarki o sterowaniu burtowym i ładowarki kompaktowe i 9 markach, aby świadczyć możliwie najlepszy dla klienta serwis w obrębie tych trzech grup. Naszym następnym krokiem będą nowe marki i nowe maszyny.

W związku z naszymi ambitnymi planami żadne z otrzymanych zapytań naszych klientów nie pozostanie bez odpowiedzi. Co więcej będzie to stanowić dla naszej firmy cenne źródło informacji do dalszego rozwoju. Zachęcamy do współpracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.